S Duklou čtvrtá domácí prohra v řadě

Ani zápas s Duklou Praha body do tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepřinesl. Chrudimští fotbalisté prohráli na domácím hřišti počtvrté za sebou, tentokrát 0:1. Blízko vyrovnáním byl především Ladislav Mužík, který ale neproměnil pokutový kop.

V úvodu souboje týmů z horní poloviny tabulky byla více na míči Dukla. Chrudim se snažila praktikovat aktivní presink, což na hosty při jejich rozehrávce platilo a několikrát takto domácí získali míč. První větší šanci měla Dukla po čtvrt hodině hry, kdy Faleye nebezpečně vypálil těsně zpoza vápna, brankář Zíma vyrazil míč před sebe a domácí od dalšího ohrožení jejich branky uchránil odpískaný ofsajd Buchvaldka, jenž se dostal k odraženému balonu ve vápně.

Zřejmě největší šanci v první půli měla Chrudim poté, co Mužík při rychlém protiútoku dobře potáhl míč na pravé straně a následně přihrával směrem do vápna, balon však šel na paty jeho spoluhráčů.

Pražané byli odměněni za svou aktivitu v prvním poločase ve 38. minutě, kdy šli do rychlého protiútoku. Buchvaldek našel přihrávkou z levé strany na hranici malého vápna volného Sundaye Faleyeho, jenž z první poslal míč do sítě – 0:1. O dvě minuty později mohlo být pro domácí ještě hůře, Šebrle dostal přihrávku těsně zpoza vápna za obranu, jako první se dostal k míči a byl ve velice zajímavé šanci pro zakončení. Vystoupil proti němu brankář Zíma, navíc na něj dotíral stoper Fofana a nakonec míč skončil na pravé tyči. Následně ho Fofana odkopl do bezpečí.

Chrudimští provedli před startem druhé půlky zápasu dvě změny, na hřiště přišli Řezníček s Drahošem a domácí byli aktivnější, snažili se o vyrovnání. Větší šance na skórování se jim naskytla po hodině hry, kdy Verner nacentroval z pravé strany z přímého volného kopu na hranici malého vápna, kde však Hašek v dobré pozici hlavičkoval příliš vysoko.

Následně zvýšená snaha domácích opadla, až prakticky z ničeho nic v 71. minutě přišel pokutový kop pro Chrudim. Po centru z pravé strany letěl míč skrz vápno na druhou stranu, nepochopitelně ho zasáhl rukou Kim a sudí Hanousek ihned ukázal na penaltový puntík. Exekuce pokutového kopu se ujal nejlepší chrudimský střelec Ladislav Mužík, s nabídnutou příležitostí na vyrovnání si však neporadil ideálně, jeho zakončení k pravé tyči brankář Rada vystihl a vyrazil balon.

Po střídáních na obou stranách musel Rada vytáhnout další povedený zákrok v 85. minutě, velice zajímavou ránu mířící na zadní tyč vyslal těsně zpoza vápna Řezníček. Po zákroku gólmana Pražanů však skončila celá akce pouze rohovým kopem. Svěřenci trenéra Veselého se až do samotného závěru ještě snažili o vyrovnání, Dukla však dobře bránila a nepustila je už do žádné vážnější příležitosti a ubránila jednobrankové vedení, díky kterému se bodově dotáhla na svého soupeře.

Jaroslav Veselý (MFK Chrudim): „Za mě rozhodlo druhých dvacet minut prvního poločasu, kdy jsme hráli velmi bázlivě, nebyli jsme agresivní v soubojích a hlavně přesní. Měli jsme strašně jednoduché ztráty, kterými jsme nabízeli soupeři nějaké kontry. Dukla hrozila nebezpečnými situacemi, které jsme si vlastně zakládali my svou nepřesností a nedůrazem. Byl to jeden z našich nejhorších výkonů na domácím hřišti. V druhém poločase za to hráči vzali, vytvořili jsme si nějakou územní převahu, byť si myslím, že šancí mohlo být více. Chyběla nám větší přesnost v útočné fázi a poslední části hřiště. Pak jsme ani nedali penaltu, v závěrečném tlaku jsme byli možná i nervózní a nebyli jsme přesní. Prohráli jsme, musím říct, že to bylo spíše remízové utkání, asi objektivně řečeno poločas Dukla, poločas my. Ale hraje se na góly, potřetí jsme vyšli na domácím hřišti naprázdno. Pokud nebudeme střílet branky, tak je složité dosahovat bodových zisků.“

Bohuslav Pilný (FK Dukla Praha): „Jsem spokojený s výhrou a prvním poločasem, kde to z naší strany sneslo nějaké měřítko. Druhou půli soupeř trochu zjednodušil hru, což tomuto mužstvu, jak jsem během čtrnácti dnů zjistit, dělá problémy. Takže už jsme se nedostali do hry, kazili jsme jednoduché balony a klepali jsme se o výsledek. Tříbodový zisk máme díky brankáři Radovi, který chytl penaltu.“

21. kolo, 1. 5. 2021 v 17:00, Stadion Za Vodojemem, Chrudim
0:1
0:1
MFK Chrudim – FK Dukla Praha

Branka: 38. Faleye. Rozhodčí: Hanousek – Antoníček, Dohnálek. ŽK: 1:2 (Nikodem - Šebrle, Peterka). Diváci: 40.

Zíma – Hašek, Fofana (46. Drahoš), Vencl (87. Látal) – Mužík, Breda, Kesner (87. Nikodem), Verner (83. Juliš), Sokol – Ju (46. Řezníček), Rybička.