K posledním zápase v roce 2021 jsem se poměřit do novou umělou trávu do Hradce Králové proti ligovému soupeři Slavie Hradec Králové (hrající Českou ligu dorostu U17 - o 2 soutěže výš), který měl být pro nás největším měřítkem naší půlroční práce.

V utkání jsme si museli poradit s vysokou absencí hlavně středových hráčů a museli jsme se pokusit je efektivně nahradit, což se hráčům na hřišti povedlo.

Utkání začalo velmi dynamicky z obou stran, soupeř nám nenechával moc prostoru, dobře nás zdvojoval, ale na našich hráčích byla vidět pohoda a velká herní odvaha, se kterou do utkání nastoupili. Soupeřovi hráči se nás při zakládání snažili vysoko napadat, s čím jsme si dokázali pokaždé s grácií poradit a mnohdy velmi elegantně a fotbalově se dostat z tlaku.

Přesně jsme dokázali plnit všechny taktické pokyny a v koncovce jsme také byli konečně dostatečně efektivní. Soupeř pak dokázal snížit z pokutového kopu po ne zcela šťastném řešení situace naší defenzivou.

V poločasové přestávce jsme si rychle řekli, jak pokračovat, i co zlepšit, protože ne vše bylo dobře.

Druhý poločas byl opět v naší dominanci, snažili jsme se zlepšit i další aspekty hry. Soupeř poté fyzicky odpadl, již nás nenapadal, a tak měli i střední obránci dostatek času na vytváření šancí pro své spoluhráče.

Našim hráčům patří určitě velká pochvala za předvedený výkon a hru, pokud tento zápas měl být výsledkem jejich půlročního snažení, musíme být spokojeni. Však je důležité i nadále pracovat a snažit se do naší hry přidávat další prvky, a tak hráče co nejlépe připravit do starších kategorií.

, 4. 12. 2021 v 00:00
1:8
(1:3)
FC Slavia Hradec Králové – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

18' Tůma, 22' Valenta, 38' Šebek, 62' Kaválek, 75' Kaválek, 84' Valenta, 85' Valenta, 90' Valenta

Sestavy

MFK Chrudim
Sedlák O. - Andrejs, Reinberg, Kaválek - Holeka, Gocman - Tůma, Zahradník, Macháček - Šebek, Valenta (K)