Zpět na vlně! Chrudim vyhrála ve Varnsdorfu

I přes řadu zraněných, vykartovaných či pozitivně testovaných hráčů dokázala Chrudim ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE znovu zvítězit. Tentokrát si přivezla po výsledku 2:1 plný bodový zisk ze hřiště severočeského Varnsdorfu. Vítězství trefili jedenáctým gólem v sezoně Ladislav Mužík a premiérovou druholigovou trefou v kariéře Petr Juliš!

Ani napotřetí to Varnsdorfu doma nevyšlo, trápení Severočechů v jarní části sezóny pokračuje. Vstup obou mužstev do utkání byl chladný jako samotné počasí. Nepřesné přihrávky, řada nedovolených zákroků, sem tam rohový kop.

Smrtící pětiminutovka přišla pro Varnsdorf ve 21. minutě. Matyáš Kazda zaspal ve vlastním pokutovém území při přebírání míče a nechal se přeskočit Tomášem Dostálkem, kterého následně fauloval. K pokutovému kopu se postavil aktuální lídr střelců Ladislav Mužík a tvrdou střelou k tyči otevřel skóre utkání – 0:1.

Domácí se nestihli po obdržené brance ani oklepat a po dvou minutách hry lovili míč ze sítě podruhé. Po rychlé kombinaci se k dvojitému zakončení dostal Petr Juliš, když obstřelil Adama Richtera a zvýšil na 2:0 pro Chrudim. Juliš se tak odměnil trenérovi za premiérový start v základní sestavě.

Po výměně stran udělal varnsdorfský kouč první změnu. Do hry poslal Lehoczkého, který měl rozpohybovat hru domácích. To se mu také povedlo. V 54. minutě byl autorem přízemního centru, kterým hledal Ondráčka, tomu se ale střelecký pokus nevydařil. Hosté se v druhé půli dostávali do útoku pouze ojediněle a spíše bránili. Jedinou akcí Chrudimských byla střela do šibenice, kterou musel vytáhnout na roh Richter.

Varnsdorf svého tlaku dokázal využít až v samotném závěru. Po centru z pravé strany se v malém vápně prosadil kapitán Pavlo Rudnytskyy a snížil na konečných 1:2. Chrudim v posledních minutách hrála tzv. „na čas“, za což si vysloužili žlutou kartu Drahoš a Zíma.

Chrudim tak odjela z Kotliny se třemi body a v tabulce zůstala na pátém místě s třiceti body. Varnsdorf je osmý s dvaadvaceti body.

18. kolo, 14. 4. 2021 v 16:30, Městský stadion v Kotlině, Varnsdorf
1:2
0:2
FK Varnsdorf – MFK Chrudim

Branky: 88. Rudnytskyy – 24. Mužík (pen.), 26. Juliš. Rozhodčí: Denev - Pfeifer, Líkař. ŽK: Kouřil, Kazda - Verner, Řezníček, Drahoš, Zíma. Poločas: 0:2. Hráno bez diváků.