Ve středu 15. 9. jsme odehráli přípravné utkání s divizním kádrem pražského Vyšehradu na hřišti v Zaječicích.

Úvod zápasu všem ukázal, že oba týmy chtějí hrát fotbal, a že naše mužstvo čeká konečně zápas v podobě prověrky, který všem ukáže, jak naše mužstvo pracuje v trénincích. Soupeř bojoval, snažil se kombinovat, ale jediný bohužel pro ně jediný způsob jak se dostávat za naši obranu byly buďto chyby naši defenzívy nebo jednoduchý nákop za obranu. S tímhle vším si ale nakonec naše obrana poradila společně s brankářem Sedlákem, který nakopnuté míče s přehledem sbíral. My jsme využívali křídelních prostorů a hlavně skvělé práce Valenty. Když už jsme se dostali do vápna nepřicházelo vhodné řešení, jež by vedlo k brance. Až do 39. Minuty, kdy Bíško krásnou průnikovou přihrávkou našel Horáka a ten střelou na zadní tyč určil poločasový výsledek 1:0.

Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme přidat pojistku a hlavně ukázat soupeři, kdo je lepším týmem. Příchodem Geringa se nám lehce změnil styl hry a hlavně jsme přidali na důrazu, který nám v prvním poločase lehce chyběl. V 63. minutě po akci z pravé strany a následném centru Valenty se ve vápně uvolnil Šebek a střelou mezi nohy zvýšil na 2:0. O 15 minut později v minutě 78. minutě se po individuální akci Sloupa a jeho následné přihrávce do prázdné brány trefil Zahradník. V 82. Minutě se snažil zahrozit soupeř, ovšem nepochodil na středních záložnících a po krásné spolupráci Tůma – Gering zvýšil druhý jmenovaný na 4:0. O 3 minuty později se z jediné akce v druhém poločase po nedorozumění našich obránců trefil i soupeř a upravil tak stav na konečných 4:1.

Za výkon v druhém poločase jsme si vítězství zasloužili, hráli jsme pěkný kombinační fotbal a za to musíme hráče pochválit.

Soupeři děkujeme za kvalitní prověrku naší práce, podobné utkání se budeme snažit i nadále vmísit do našeho programu.

Na závěr musíme poděkovat fotbalovému oddílu FC Zaječice za perfektně připravené hřiště, kabiny a také za perfektní diváckou kulisu, jež vedla ke skvělé atmosféře po celý zápas.

, 15. 9. 2021 v 00:00, Zaječice
4:1
(1:0)
MFK Chrudim – FC Slavoj Vyšehrad

39' Horák, 63' Šebek, 78' Zahradník 82' Gering - 85' Soupeř

Sedlák O. – Gocman (46' Tůma), Vaníček, Kaválek, Kaiser (74' Gocman) – Bíško – Horák (57' Sloup), Rešetár , Zahradník (46' Gering), Šebek (74' Zahradník) – Valenta (74' Ledvina)