Ve čtvrtek jsme si tréninkový proces zpestřili přátelským zápasem proti týmu Xaverova, který je nedaleko Chrudimi na letním soustředění. První třetina byla spíše poznávací z obou stran. I když kluci z Horních Počernic měli ze hry o něco více. I přesto skončila první třetina po 30 minutách 1:1. Ve druhé třetině jsme v určitých pasážích zapomínali na několik základních věcí, které s fotbalem zcela souvisí. Nemluvili jsme spolu na hřišti, chyběl nám pohyb bez míče i s míčem, důraz v soubojích a zakončení. Navíc jsme na 5-7 minut úplně „vypnuli“, jako by kluci byli hlavou jinde. Soupeř nás za to nekompromisně potrestal a vypracoval si náskok. Vstup a průběh třetí třetiny byl vcelku vyrovnaný po herní i výsledkové stránce. Bohužel jsme opět mezi 75. až 85.minutou přestali hrát a dali jsme až příliš mnoho prostoru soupeři. Ten to opět využil a přidal další góly a uzavřel účet zápasu na konečných 7:13 z našeho pohledu.

Týmu Xaverova chceme poděkovat za možnost sehrát zajímavé utkání před víkendovým startem ligové soutěže. Pro některé hráče z 2011 to byla první konfrontace s větším hřištěm, větším počtem hráčů, jiným rozestavením, větší minutáží zápasu, a navíc proti týmu, který má své kvality. Tento zápas nám ukázal několik věcí, na kterých je potřeba se zaměřit na trénincích, aby se náš herní projev zlepšil a posunuli jsme se zase o kousek dál

, 12. 8. 2021 v 00:00