Utkání na hřišti druhého celku tabulky jsme věděli, že bude velmi těžké. Do utkání jsme vstoupili tak jako vždy, aktivně, na soupeři bylo vidět, že bude hrát zodpovědně a snažit se nás překonávat brejkovými situacemi. My nastavili jiné rozestavení, což nám z počátku vycházelo.

Díky vysokému napadání jsme se hned v úvodu utkání dostali do vedení, kdy domácí obránce při odkopu trefil Geringa a míč doputoval do sítě. Vysoké napadání se tak ukázalo jako lék na dlouhé odkopy. Poté jsme až do 30' zcela kontrolovali hru. Bohužel se poté soupeř dostal do ojedinělé šance a dokázal jí proměnit a od té doby mu narostla křídla. Hráči Nového Hradce byli všude první, my se nedokázali dostat do hry, chyběla nám dynamika, byli jsme jak opaření.
V poločase jsme si ukázali jak zkusíme vyzrát na zodpovědnou hru soupeře. Udělali jsme nějaké změny a snažili se navzájem nahecovat k lepšímu výkonu.
Do druhého poločasu jsme ale nevstoupili dobře, byli jsme nervózní, nedokázali jsme držet míč a dostat soupeře pod tlak a tak nás soupeř potrestal a dostal se do vedení. 2:1. v tu chvíli jsme se probudili, soupeře jsme zavřeli u jeho pokutového území a hrozili jsme z šancí. Bohužel jsme velmi často finální fázi řešili zbrkle. Poté jsme díky důrazu dokázali vyrovnat a dostávat se do dalších šancí, které jsme bohužel neproměnili. V 83' jsme měli možnost utkání rozhodnout, avšak Gering tuto možnost z pokutového kopu po jasném nedovoleném zákroku na Valentu nevyužil.
V penaltovém rozstřelu jsme pak byli lepším týmem a dokázali jsme získat bod navíc do tabulky. Závěrem je potřeba říct, že až na 2 pasáže utkání jsme hráli velmi dobře, bohužel jsme si nedokázali poradit s finální fází.
Hořkou pachuť na utkání mělo chování domácích funkcionářů, kterým nebylo hanba sprostě vykřikovat na rozhodčího, který je dokonce musel již v prvním poločase uklidňovat. Další obětí jejich sprostých a hrubých slovních útoků se stal náš trenér, toto vše bylo hodně daleko za hranicí slušného chování a také za hranicí chování, které by se mělo na utkáních mládeže objevovat.
11. kolo, 10. 10. 2021 v 13:30
2:3
(1:1) Pen: 1:3
FC Nový Hradec Králové – MFK Chrudim

Statistiky zápasu

36. Veselka Jonáš, 70. Veselka Jonáš - 11. Gering Adam, 77. Gering Adam

Sestavy

MFK Chrudim
Kolbaba - Tůma, Reinberg, Sedlák L. - Holeka, Kaválek - Gocman, Rešetár, Bíško - Valenta, Gering (Sloup, Kaiser)