Famózní start! Chrudim porazila Viktorii Žižkov

Lepši vstup do jara si chrudimští fotbalisté ani nemohli představit. Na hřišti jednoho z aspirantů na postup do nejvyšší soutěže zvítězili 3:1 a v tabulce FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY poskočili již na průběžnou třetí pozici! Soupeře načal v první půli dvěma brankami Petr Rybička, třetí trefu přidal krátce po pauze z pokutového kopu Ladislav Mužík.

Žižkov byl od úvodního výkopu aktivnějším mužstvem, jenže už v sedmé minutě zapomněla domácí defenziva na Petra Rybičku, který ze samostatného úniku otevřel skóre. Vzápětí měl velkou šanci Lukáš Zoubele, ale v nepřehledné situaci ve vápně pálil mimo. Optická převaha Žižkova pokračovala, zatímco Východočeši čekali na brejky, což se jim vyplatilo!

Petr Rybička vyhrál klíčový souboj před vápnem a svůj další únik zakončil přesnou trefou k zadní tyči. Vzápětí mohlo být sníženo, jenže Auerův přímý kop vychytal Lukáš Mrázek. Žižkov zahrozil i z následných dvou rohů, a přestože z druhého skóroval, gól Lukáše Zoubeleho kvůli faulu neplatil.

V dalších minutách přibývalo ostrých soubojů, faulů i žlutých karet, ale tvrdou ránu pod pás si dali domácí sami krátce po přestávce. Milan Švenger dostal příšernou malou domů, kterou těžko zpracovával a faulem na Miroslava Vernera daroval hostům penaltu. Tu bezpečně proměnil Ladislav Mužík, čímž se posunul do čela střelecké tabulky.

O tři minuty později sice domácí vykřesali naději, když pěkný Batiojův centr našel nabíhající Igor Súkenník, Chrudim se ale inkasovaným gólem nenechala rozhodit. Domácí náznak naděje vzal rychle za své, protože Východočeši bránili zodpovědně a bez chyb. Do statistik už se zapisovaly jen fauly a žluté karty, hosté si tak dokráčeli pro druhé venkovní vítězství v sezoně.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Předvedli jsme týmový a soudržný výkon, nikdo nevynikal, ani nepropadl. Byl to klasický první zápas, všichni čekali, s čím přijde soupeř. Navíc byl hodně zmrzlý terén, hřiště bylo ale dobře připravené. Ráz utkání určil první gól, bylo důležité, že jsme ho dali my. Žižkov měl v první půli několik nebezpečných situací, hrozil ze standardek a nakopávaných míčů. Do druhé půle jsme chtěli jít hlavně bezpečně, navíc jsme dali další branku. Trochu se zlobím za laciný gól z řešitelné situace, pak to bylo chvíli hektické, ale my jsme pečlivou obrannou hrou eliminovali hru soupeře a zápas dovedli do vítězného konce v relativním klidu.“

Fotogalerie

13. kolo, 7. 3. 2021 v 10:15, Stadion SK Prosek, Praha 9 - Prosek
1:3
0:2
FK Viktoria Žižkov – MFK Chrudim

Branky: 54. Súkenník – 7. a 28. Rybička, 51. Mužík (pen.). Rozhodčí: Dubravský – Lakomý, Vejtasa. ŽK: 6:4 (Hušek, Švenger, Batioja, Pudil, Zoubele, Auer – Verner, Breda, Čáp, Řezníček).