V sobotu 14.8.2021 jsme se po dlouhé a vynucené pauze konečně dočkali mistrovského utkání. Našim soupeřem na domácím stadionu byl tým RMSK Cidlina Nový Bydžov. V úmorném vedru, kdy teploty odpoledne přesahovaly tropických 30℃, nás čekalo 3*30minut.

Vstup do zápasu jsme prospali a byli jsme za to potrestáni. Kluci z Cidliny byli v první třetině jednoznačně lepším týmem a díky kvalitnějšímu a aktivnějšímu přístupu do zápasu se dokázali dostat několikrát střelecky prosadit a vybudovali si pětigólový náskok. Do 45.minuty se obrázek hry příliš neměnil, poté jsme se začali dostávat do hry, ale zcela nám chybělo zakončení. Kluci se o zakončení sami připravovali špatným řešením finální fáze. Buďto jsme chtěli dojet s míčem až „do kuchyně“, což nám soupeř nedovolil. A nebo jsme neměli odvahu vystřelit okolo vápna. Toto byl hlavní úkol do závěrečné třetiny. Klukům se vstup do posledních třetiny povedl, hra se zlepšila, začali jsme zakončovat a mezi 60.-75. minutou jsme soupeře téměř k ničemu nepustili. Sami jsme po střele Fandy, výborně zahranému rohu Sémou a perfektní hlavičce Máry jsme se dvakrát prosadili. Posledních patnáct minut zápasu už se dohrával z obou stran v klidnějším tempu, soupeř se dokázal ještě jednou prosadit a uzavřel účet zápasu na 2:8 z našeho pohledu.

Klukům chci vzhledem k počasí a okolnostem, které se během zápasu odehrály ještě jednou poděkovat za to, jak se k zápasu postavili i vzhledem k nepříznivému vývoji. Po vzoru nejvyšších českých fotbalových soutěží jsme vyhlašovali „Hráče utkání“, kterým se pro tento zápas stal Fanda Říha.

1. kolo, 14. 8. 2021 v 15:00, Letní stadion Chrudim
2:8
(0:6)
MFK Chrudim – RMSK Cidlina Nový Bydžov

Říha, Chaloupka

Viktor A.(pouze první třetina) Michael T. – Marek Ch., Vít Z., Kuba Š., Radim Č. ©, David N.(odstoupil pro zranění), Patrik T., František Ř., Radek P., Ondra G.