MFK Trutnov U17 - MFK Chrudim U16 5:3

Poslední přípravné utkání před sezonou jsme odehráli proti diviznímu soupeři z Trutnova. Na těžkém terénu bylo k vidění mnoho i nefotbalového.

První třetinu utkání jsme dělali soupeři pouze sparing partnera pro jeho tréninkový zápas a nácvik jednoduchého přechodu kolem kuželů. Nedokázali jsem se hýbat, byli jsme statičtí a soupeři jeho hru ulehčovali. V 15', 16', 17' a 19' jsme inkasovali a tak jsme šli na první pauzu s hrůzostrašným skóre 4:0 pro domácí.
Po důrazné domluvě jsme se dokázali nahecovat a na hřiště nastoupil tým, který byl k nepoznání. Soupeře jsme přehrávali, byli jsme důraznější, aktivnější, rychlejší. Některé situace jsme sice vyřešili správně, ale stále nám chybí klid na míči a také rychlejší reakce na herní situace. I přes velký tlak jsme dokázali vstřelit pouze jednu branku a tak byl stav po dvou třetinách 4:1 pro Trutnovské MFK.
Ve třetí třetině jsme navázali na aktivitu z té první, dokázali jsme postupně snížit stav na rozdíl jediné branky, ovšem soupeř poté z ojedinělého protiútoku nezaváhal a pojistil si vítězství.

Se 2/3 můžeme být spokojeni, ikdyž výsledek tomu nenasvědčoval, víme, kde musíme zabrat.

Obří kaňkou na utkání byl výkon rozhodčího. Utkání jsme si prohráli sami svojí laxností v první třetině a rozhodně nám nepřísluší hodnotit výkony rozhodčích, avšak v tomto případě to nejde nezmínit. Nesmyslné vyloučení našeho hráče, netrestání vážných přestupků soupeře a celková neobjektivnost měly neblahé důsledky. Celkový obraz hry byl tímto výkonem velmi pošramocený a díky přístupu sudího se poté utkání změnilo v zápasnický ring. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo a jsme tak natěšení na první utkání v mistrovské soutěži.
Soupeři děkujeme za kvalitní utkání, ačkoliv na hřišti to byla chvíli z výše zmíněných důvodů válka, po utkání si všichni podali ruce.
, 8. 8. 2021 v 12:45, Trutnov