Předposlední utkání před zahájením soutěží čekal na hráče ročníku 2006 v rámci jednoho z nejprestižnějších dorosteneckých turnajů jež nese název Memoriál Vlastislava Marečka. Utkání jsme odehráli na hřišti soupeře, jímž byl Meteor Praha, který hraje Českou ligu dorostu (takže o 2 soutěže výše, než naše U16)

Do utkání jsme chtěli vstoupit především aktivně a hlavně zodpovědně, což se nám dařilo. Ze začátku utkání jsme hráli ze zabezpečené obrany a snažili jsme se rychle přecházet do útoku jež se nám dařilo až do 17. minuty, kdy si seběhl domácí útočník do hloubi pole, a tím vytvořil prostor pro záložníka, který si výborně zaběhl za naši obranu a tím se vlastně poprvé hostující tým dostal k ohrožení naši branky. V té ovšem stál Kobera, který po nepříliš dobrém vyražení míče výborně zasáhl proti dorážce a tím chytil jasný gól. To bylo varování nejen pro naši obranu, ale pro celý tým. Ve 21. minutě se po pár odrazech ve středu pole ujal míče Bíško a krásnou křižnou přihrávkou na pravou stranu vyslal svého spoluhráče, který se dostal před bránícího hráče a tvrdou důraznou střelou na zadní tyč nás poslal do vedení 0:1. Domácí nesložili zbraně ba naopak. Útočníci si čím dál častěji začínají sbíhat pro míče a tím otevírat prostory a po jednoduchých narážečkách posílali výborné přihrávky na zabíhající hráče. V 37. po jedné takové akci se náš hráč dopustil zbytečného faulu v nebezpečném prostoru, který znamenal standardní situaci a následné srovnání na 1:1 což byl zároveň poločasový výsledek.

Do druhého poločasu jsme potřebovali něco změnit, a tak jsme změnili rozestavení, styl napadání a rotace hráčů a na hřiště poslali čerstvé síly. V 53. minutě jsme se po dlouhé době dostali do vápna soupeře a vytěžili z toho roh, který rozehrával Bíško a po zahraném signálu nás hlavou do vedení poslal Novotný. V 57. minutě se na polovině hřiště ujal balónu Valenta a nakopnul míč do vápna, za kterým běžel Novotný a po zaváhání brankáře soupeře nás poslal do dvoubrankového vedení 1:3. Následoval boj ve středu pole ovšem naše obrana hrála výborně až na pár chyb. Jedna z nich se urodila v 72. minutě, kdy domácí hráč utíkal od poloviny hřiště sám na výborně chytajícího Koberu. A ani tentokrát ho hostující hráč neprostřelil. V 77. minutě se snažil stoper domácích udělat kličku Geringovi, ten ovšem jeho úmysl vystihl a naservíroval Valentovi do prázdné brány. 1:4. Soupeř se ovšem nevzdával, snažil se zjednodušovat hru a dostávat se do šancí, ty ale naše obrana nepřipustila až do 88. minuty, kdy jsme po rohu domácích neměli pokrytou zadní tyč a soupeř snížil na 2:4. V 89. minutě po naší rozehrávce a chybě jednoho ze stoperů, jež nedokázal odkopnout balón a musel tahat za záchrannou brzdu. Následovala penalta a snížení na 3:4. Naši hráči se naštěstí stihli probudit a uhájit vítězství respektive postup do dalšího kola. Kde se utkáme s lepším z dvojice Bohemians Praha 1905 - FC Písek.

Všem hráčům, patří velká pochvala a díky za předvedené nasazení a bojovnost, každý z nich na hřišti nechal vše co mohl. Předvedený týmový výkon je o to sladší, že jsme dokázali v takto prestižním turnaji se silným soupeřem uspět a postoupit.