Mistr ligy zdolán 3:2! Obrat řídil Průcha

Fotbalisté Chrudimi zvítězili ve 29. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nad Zbrojovkou Brno 3:2 a naplno jí oplatili podzimní porážku. Oba týmy předvedly dvougólový obrat ve skóre. Na branku domácího Jana Řezníčka dvakrát zareagoval brněnský záložník Michal Ševčík. Dvacet minut před koncem srovnal z přímého kopu zpoza vápna Průcha, který s pomocí teče zvrátil zápas na stranu Východočechů. Svěřenci trenéra Kronďáka bodovali pojedenácté v řadě a posunuli na desátou pozici soutěžní tabulky.

Chrudim, uklidněná jistotou záchrany, vstoupila do posledního domácího zápasu opravdu od podlahy. V prvních minutách brněnského soupeře vůbec k ničemu nepustila a vytvořila si souvislou převahu i s řadou brankových příležitostí. V největší šanci hlavičkoval Firbacher do břevna.

Ve 28. minutě se již skóre měnilo. V pokutovém území si našel míč chrudimský kapitán Jan Řezníček a z voleje ho usměrnil za záda brankáře Šimana. Ani vstřelená branka domácí hráče neukolébala, Zbrojovka se však z jediné kloudné akce dočkala vyrovnání. Chrudimská defenzíva nepohlídala na zadní tyči Michala Ševčíka, který dostal balon za bezmocného Ordelta.

Po pauze se stejný hráč prosadil znovu, tentokrát pohlednou střelou z dálky ucpal míč přesně k pravé tyči a dostal první tým tabulky na východě Čech do vedení. To ale bylo ze strany budoucího prvoligisty vše, ve zbytku duelu již hrála jen Chrudim. Hrdinou zápasu byl záložník Petr Průcha, který nejprve v 70. minutě z volného přímého kopu trefil milimetrově přesně a následně si jeho centr srazili do vlastní sítě Jan Štěrba.

Chrudim tak dokonala obrat z 1:2 na 3:2, znovu neprohrála a na domácím hřišti za celé jaro nepoznala hořkost porážky. Nyní je z toho průběžné desáté místo.

29. kolo, 11. 5. 2022 v 17:00
3:2
1:1
MFK Chrudim – FC Zbrojovka Brno

Branky: 28. Jan Řezníček, 70. Průcha, 81. Průcha – 43. Ševčík, 58. Ševčík. Rozhodčí: Ulrich – Pochylý, Lakomý. ŽK: 2:2. Diváci: 1200.

Ordelt – Koželuh, Míka, Šejvl, Sokol (46. Kesner) – Jan Řezníček (C) – Juliš (68. Látal), Kejř (68. Šplíchal), Průcha (87. Voj. Řezníček), Záviška – Firbacher (76. Drahoš).