S nováčkem se Chrudimi nevedlo

Fotbalisté Vyškova porazili v utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY rozdílem třídy 4:1 Chrudim. Dvakrát se prosadil v prvním poločase Ondřej Vintr, jenž otevřel skóre už ve 4. minutě. Další trefy přidali krátce po změně stran Patrik Slaměna s Davidem Jamborem. Čestný úspěch hostů zaznamenal po hodině hry střídající Petr Juliš. Nováček z Vyškova si díky přesvědčivé výhře polepšil na deváté místo tabulky. Chrudim, která před sobotním střetnutím bodovala třikrát v řadě, spadla kvůli úspěchu Žižkova i Třince na poslední pozici.

Vyškov se chtěl v duelu s Chrudimí otřepat z vysoké prohry ve Vlašimi, hosté pak toužili po prodloužení bodové šňůry na čtyři zápasy. Utkání začalo lépe pro domácí barvy. Už ve 4. minutě Klesa uvolnil za obranu Ondřeje Vintra a ten zakončil po zemi nekompromisně na zadní tyč – 1:0. Hra se poté srovnala a do tempa se dostali také Chrudimští, kteří byli na míči a celkově v kombinaci aktivnější.

Po půlhodině hry vyslal zajímavou ránu z dálky Sokol, Spurnému míč vypadl, ale dorážku nepovolil. O něco větší možnost měl poté Šípek, který se uvolnil do šestnáctky, tvrdou ránu směřující pod břevno ale Spurný dokázal vyrazit. To Vyškov své šance využíval. Tři minuty před poločasem Slaměna hlavou posunul míč na volného Ondřeje Vintra, který z velmi podobné akce jako při první brance opět uspěl a tentokrát zakončil přesně na přední tyč – 2:0.

Domácí vstupovali do druhé půle s pohodlným dvoubrankovým náskokem, který brzy navýšili. Jambor v brejku vysunul Vintra, jemuž se přihrávka úplně nepovedla, ale našel před prázdnou brankou příhodně postaveného Patrika Slaměnu a ten dal na 3:0. Svěřenci Jana Trousila byli v laufu a za další čtyři minuty slavili počtvrté. Přetažený centr našel opět Vintra, který vybídl ke skórování Davida Jambora a mladý domácí záložník v plném běhu napálil míč do šibenice – 4:0.

Hosté to ani za jasného stavu nevzdali a po hodině hry snížili. Na centr z levé strany si naběhl Petr Juliš a hlavou zakončil do protipohybu Spurného pod břevno – 4:1. Zajímavý duel plný šancí pokračoval. Simr uvolnil Jambora, který pálil do poloodkryté branky, ale jeho pokus vykopl kousek před čarou Tkadlec. Čtvrthodiny před koncem naopak přišla další tutovka Chrudimi, Sokol zavíral zadní tyč a v těžké pozici trefil kolenem břevno domácí branky.

Tři minuty nato po centru Bredy snížil Látal, byl ale polapen v těsném ofsajdu. Osm minut před koncem mohl hattrick zkompletovat Vintr, ale mířil o chlup vedle tyče, a dodatečně byl opět pískán ofsajd. V závěru hrozil dvakrát opět agilní Látal, ve velké šanci mu ale nevyšlo zpracování a následně po pasu Šplíchala jej opět zastavil ofsajd.

Vyškov tak zapsal vysokou výhru 4:1 a posouvá se tabulkou vzhůru, naopak hosté zůstávají namočeni okolo sestupového pásma.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Velkou roli hrál začátek utkání, dostali jsme brzký gól a ten definoval celý průběh zápasu. Na hřišti v katastrofálním stavu se hrálo špatně, branka dala domácím klid hrát na rychlé protiútoky a čekat na naše chyby, které jsme jim naši naivitou a hloupostí nabízeli. Výsledek i předvedená hra zůstala za očekáváním. Chtěl bych poděkovat našim divákům, kteří přijeli a neúnavně fandili. Mrzí mě, že jsme je nepotěšili. Musíme se oklepat, čeká nás důležitý domácí duel a v něm se musíme vrátit k tomu, co jsme předváděli v předchozích zápasech.“

13. kolo, 30. 10. 2021 v 10:15
4:1
2:0
MFK Vyškov – MFK Chrudim

Branky: 4. a 42. Vintr, 48. Slaměna, 52. Jambor – 61. Juliš. Rozhodčí: Machálek – Kotalík, Pečenka. ŽK: 1:0 (Jambor). Diváci: 587.