Jihlavu srazil jediným gólem Šípek

Ve druhém přípravném zápase se fotbalisté Chrudimi dočkali prvního vítězství. V nedalekých Mikulovicích porazili Vysočinu Jihlava výsledkem 1:0 zásluhou proměněné penalty útočníka Jakuba Šípka, který se tak z pokutového kopu prosadil i ve druhém duelu po svém návratu do chrudimského dresu.

Chrudimští opět dali šanci především velké řadě testovaných hráčů, na rozdíl od úvodního zápasu se Slavií tentokrát protočili dvě jedenáctky.

Fanoušci v Mikulovicích viděli bezbrankový první poločas, o výsledku zápasu rozhodla jediná branka, kterou v 73. minutě vstřelil chrudimský útočník Jakub Šípek.

Jaroslav Veselý (trenér MFK Chrudim): „Bylo to kvalitní utkání, které však bylo díky menším rozměrům hřiště hodně agresivní a dresinkové. Oba dva soupeři se dobře dostupovali, v každém poločase jsme měli zajímavé úseky hry a je jen škoda, že jsme řadu slibných šancí nedokázali zakončit s větším klidem. Zápas splnil účel, hráli jsme téměř na dvě jedenáctky a úspěšně jsme zakončili první týden přípravy.“

, 25. 6. 2021 v 16:00, Mikulovice
1:0
0:0
MFK Chrudim – FC Vysočina Jihlava

Branka: 73. Šípek (pen.).

Ordelt – Trávníček, Fišl, Drahoš, Hašek – Breda, Průcha, J. Řezníček, Šplíchal, Čáp – Rybička (střídali: Mikulec, Tkadlec, Javůrek, Dostálek, Verner, Látal, V. Řezníček, Juliš, Šípek, Mikor, Fofana).

FC Vysočina Jihlava
1. poločas: Vejmola – Růžička, Křištál, Pojezný, Jalen – Shudeiwa, Zoubele – Arroyo, Franěk, Fila – Vedral 2. poločas: Lancman – Svoboda, Štefánek, Vlček, Peřina – Lacko, Chocholatý – Křivánek, Tureček, Selnar – Kepl

2. MFK Vyškov 24 40:28 43
3. FC SILON Táborsko 24 35:22 39
4. SK Sigma Olomouc B 24 34:35 39
5. MFK Chrudim 24 39:38 34
6. SK Líšeň 2019 24 29:29 33
7. FK Příbram 24 25:31 33
8. AC Sparta Praha B 24 43:41 32