B-tým: Z Dolíčku za tři body

K dalšímu utkání Krajského přeboru zajížděla naše rezerva do Rohovládové Bělé. Po dobrém výkonu, především v první půli, si náš tým odvezl všechny tři body a může se tak i nadále vyhřívat na první příčce tabulky.

Od úvodního hvizdu jsme dobývali branku domácích, kteří zaparkovali na své polovině a zvolili taktiku brejkových situací, které jsme jim však díky naší kvalitní a aktivní hře vůbec nedovolili. Nejlepším lékem na tento styl je rychlá branka a ta se nám povedla už ve 12 min, když se na přední tyči nekompromisně prosadil po rohu Žaluda D. Kopecký st. Okamžitě jsme do domácích znovu "valili" a ve 23 min dali branku druhou, tentokráte Žaludem z pokutového kopu, kterého se ujal jako sám faulovaný po centru Frička. Škoda že jsme nepřidali další zásahy, protože jsme prakticky hráli jen my, ale i tak bylo víceméně o utkání rozhodnuto už po poločase. Ve druhé půli jsme provedli nějaké změny a v 66 min předvedl velkou parádu Brychnáč, když si pravačkou stáhl pas P. Tlapáka, obešel protihráče a střelou zpoza vápna levou nohou vymetl horní růžek domácí svatyně. V samotném závěru jsme úplně zbytečně polevili a soupeř ukázal, že když dostane prostor, tak fotbal hrát umí a z pokutového kopu upravil skóre v 83 min na 3:1. Myslím, že máme na to, abychom dominovali celých 90 minut a dokázali takovéto střetnutí vyhrát mnohem větším rozdílem a po skvělém výkonu především v první půli je to zbytečná kaňka. Nicméně všechny body odvážíme zaslouženě a v dalším kole nás čekají v neděli 4.9. od 10.15 na domácím hřišti Svitavy.
8. kolo, 26. 9. 2020 v 15:30
1:3
0:2
TJ Sokol Rohovládova Bělá – MFK Chrudim B

Branky: 83. Kotajny (z PK) - 12. Kopecký D. st., 23. Žalud (z PK), 66. Brychnáč Karty: ŽK: 6:3 (Javorski, Najman, Bydžovský, Kotajny, Klouda, Vávra - Holub, Linhart, Adámek) Rozhodčí: Mach - Vykopal, Štěrba (DS Braun). Diváci: 40.