B-tým: Velmi cenné vítězství

Hráči našeho B týmu zvládli návrat po prodělané karanténě na výbornou, když dokázali otočit nepříznivý vývoj utkání a na horké půdě v České Třebové vydolovat tři body za výhru 3:2. Hrdinou utkání se stal David Zrůst, jehož hlavička ze 73. minuty zajistila našemu týmu plný počet bodů.

Po prodělané karanténě a postupného uvolňování hráčů jsme zažili divný týden přípravy, po kterém jsme odjeli na hřiště České Třebové k našemu teprve druhému mistrovskému utkání. Navíc jsme se znovu potýkali s absencemi v defenzivních řadách a naše obranná linie nenastoupila v úplně optimálním složení, co se postů týče. Vstup do zápasu jsme měli dobrý a ve 13 min otevřel skóre Žalud po Zrůstově přihrávce. Domácí se snažili o vyrovnání a ve 22 min se to podařilo zkušenému Vaňousovi, který dokonce vzápětí poslal Třebovou do vedení. Tak tedy skončil první poločas. Ve druhé půli jsme zlepšili výkon, přidali a P. Tlapák v 62 min vyrovnal. Bohužel o chvíli později uviděl z rukou sudího druhou žlutou kartu Žalud a zdálo se, že bude spíše problém uhájit nerozhodný stav, ale hráči neuvěřitelně bojovali a odměnou byla třetí branka Zrůsta ze 73 min, který hlavou zužitkoval cent P. Tlapáka. V samotném závěru byl ještě při snaze domácích vyloučen D. Kopecký st. a tak nás čekalo několik perných minut pouze v devíti hráčích. Enormní snahou jsme však i vzhledem k uvedeným okolnostem velmi cenné vítězství udrželi a odvezli si tři body.
4. kolo, 29. 8. 2020 v 17:00
2:3
2:1
FK Česká Třebová – MFK Chrudim B

Branky: 22. a 27. Vaňous - 13. Žalud, 62. Tlapák P., 73. Zrůst. Karty: Karty: ŽK: 4:7 ČK: 0:2 (Žalud, D. Kopecký st.) Rozhodčí: Papežík - Vykopal, Depeš (DS Valenta). Diváci: 125.