Rezerva zakončila přípravu porážkou v Trutnově

Generálka fotbalistů MFK Chrudim B před startem nedopadla podle představ. Tým Miroslava Teplého inkasoval v Trutnově hned pětkrát, náladu mu nezlepšily ani tři vstřelené branky. Chrudimská rezerva vstoupí do jarní části sobotním zápasem na domácí půdě proti béčku libereckého Slovanu.

MFK Trutnov - MFK Chrudim 5:3 (3:1)
Branky
: Žalud, Holub, Zvolánek.
Sestava MFK Chrudim B: Tlustý (46 Kopecký O.) - Nykodým, Havránek, Gregovský, Vácha - Sedlák - Dostálek (46 Hruška), Holub (65 Mrázek), Žalud, Zrůst (46 Brychnáč) - Zvolánek

Miroslav Teplý (trenér MFK Chrudim B): „Úvod utkání nám vůbec nevyšel a po třech laciných ztrátách míče a centrech do našeho pokutového území jsme 3:0 prohrávali. Paradoxem je, že my jsme z totožných situací nedokázali vytěžit nic. Důvodů bylo několik. Buď to byl špatný výběr místa, nebo celkově špatná volba v řešeni. Těsně před poločasem chybovali i domácí a Žalud snížil. Do druhé půle jsme vstoupili úplně jinak a po chvíli Holubem korigovali na rozdíl jedné branky. V této fázi jsme hráli velmi dobře a po několika vyložených šancích jsme sahali po vyrovnání, ale domácí nás potrestali počtvrté, když jsme místo hry reklamovali faul. V zápětí snížil Zvolánek a v nastaveném čase jsme zahrávali přímý volný kop s účastí všech hráčů v pokutovém území domácích, ale centr šel pouze do rukou trutnovského brankáře, který rychle rozehrál a domácí se závěrečným hvizdem pečetili konečný výsledek. Za týden nás čeká soupeř z nejtěžších s to rezerva Liberce. Dnes ještě nevíme v jaké sestavě nastoupíme, ale jisté je, že výkon z prvního poločasu v Trutnově by byl nedostatečný."