Chrudim zpět v zápřahu. Jaké jsou změny?

Po krátké dovolené jsou chrudimští fotbalisté zpět v plném přípravném procesu. Čeká je zimní blok, v rámci kterého dojde na Tipsport ligu. A do přípravy se zapojilo hned několik nových hráčů, některé známé tváře naopak z různých důvodů na tréninkách chyběly.

Chrudimské lídry zkouší prvoligové celky

Na prvním tréninku se trenérům Radku Kronďákovi, Jindřichovi Tichaiovi a Radkovi Pavlíkovi z různých důvodů nehlásilo hned několik hráčů. Pojďme se na dané důvody a příčiny jmenovitě podívat.

Na hostování z Bohemians 1905 byl na podzim v Chrudimi záložník Michal Vrána, který svými výkony oslovil bývalého kouče Jaroslava Veselého a zapojil se do přípravy se svým kmenovým klubem, který se zatím drží na skvělém sedmém místě tabulky. A není jediný z hráčů, kteří si zkusí vybojovat místo v elitní soutěži, na zkoušku míří také obránci Václav Míka a Josef Koželuh. První jmenovaný se vrátil do Pardubic, odkud k nám v průběhu podzimu přišel a dostane zde v přípravě druhou šanci získat si pozici mezi základním kádrem, mládežnický reprezentant Josef Koželuh naopak bude minimálně do 9. prosince na zkoušce ve Zbrojovce Brno.

Tím je výčet chrudimských odchodů uzavřen. Další ztrátou pro chrudimské barvy je absence Filipa Firbachera a Lukáše Jančury, kteří po konci podzimu oba absolvovali operace s koleny a nyní je čeká rekonvalescence, aby byly zpět připraveni pro jarní část FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Tři nové tváře

A kdo tedy naopak zabojuje o místo v Kronďákově výběru? Na prvním, úterním tréninku byli k vidění tři nové tváře na zkoušku.

Místo v obraně bude chtít zaplnit například obránce Václav Svoboda. Třiadvacetiletý zadák klubu FK Pardubice odehrál na podzim v prvním týmu Pardubic dva zápasy, mnohém více času strávil v třetiligové rezervě. Kromě toho má za sebou štaci ve slovenské Senici, v Příbrami či Viktorii Plzeň, kde i vstoupil do mužského fotbalu.

Spolu s ním přichází z Pardubic další obránce Jan Halász, jehož cesta byla velmi podobná. Po začátku v Plzni přešel před dvěma sezonami právě do Pardubic, kde posbíral sedm prvoligových startů. Poslední obránce, který okusí chrudimský trávník, patří Baníku Ostrava. Jeho jméno je Filip Sorotník a poslední dva ročníky strávil v rezervě Baníku v MSFL.

Chrudim vstoupí do Tipsport Ligy sobotním zápasem v Mladé Boleslavi proti Varnsdorfu.

Tabulka ligy

3. SK Líšeň 2019 16 23:11 28
4. FK Varnsdorf 16 25:18 27
5. MFK Karviná 16 28:24 25
6. MFK Chrudim 16 20:17 23
7. 1. SK Prostějov 16 27:31 21
8. FC Vysočina Jihlava 16 18:24 21
9. FC SILON Táborsko 16 15:22 20

Aktuality

  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.
  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.