Po úvodní brance v chrudimském dresu se mi vlila do žil úleva, popisuje Harušťák

Minulou sobotu sehráli chrudimští fotbalisté poslední zápas podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY a podařilo se jim obrat lídra tabulky Příbram. O zápasové taktice nebo o prvním gólu v chrudimském dresu se nám rozpovídal Jaroslav Harušťák.

V pátek jste sehráli duel proti Příbrami, která je aktuálně na první pozici. Jak jste do zápasu šli a jaká byla taktika?
Na zápas jsme se nepřipravovali nějak výjimečně. Tabulka je vyrovnaná, rozdíly jsou minimální. Výhodou bylo, že jsme s Příbramí hráli už podruhé v této sezóně, věděli jsme, co od nich čekat. Taktika se nijak výjimečně neměnila, až na pár detailů jsme hráli to, co celý podzim. Ze zabezpečené obrany jsme chtěli chodit do rychlých brejků.

Hned v patnácté minutě jste vstřelili úvodní gól zápasu, tak jak moc ovlivnila tahle branka zápas?
Gól vytvořil tlak na Příbram, museli se začít ještě více tlačit dopředu. Na naší hře v zásadě nezměnil nic. Poctivě jsme bránili a čekali na protiútok. Příbram hru trochu zjednodušila, protože se jí postupný útok tolik nedařil. Nedostávali vůbec do hry Wágnera a nám se dařilo nepouštět je na dostřel naší branky.

Myslíš si, že ovlivnilo zápas to, že se jedná o poslední zápas podzimní části?
To, že se jednalo o poslední podzimní zápas nemělo vliv podle mě na nic. Konkrétně já hrál po dlouhé době, takže o motivaci jsem nouzi neměl. Soutěž je extrémně bodově vyrovnaná a je těžké aktuálně hledat favorita na postup nebo kandidáta na sestup, každý jeden bod může na konci rozhodovat. My chceme vyhrát každý zápas.

Vstřelil jsi svůj premiérový gól v dresu Chrudimi. Jaké to bylo a jaké jsi měl pocity?
Úleva. Tenhle půlrok nebyl v mém jak fotbalovém, tak osobním životě nejjednodušší a potom co jsem vystřelil a věděl jsem, že to bude gól, tak se mi do žil vlila úleva. Za gól jsem šťastný, jak za sebe, tak za všechny lidi, kteří mi ho přáli a kterým jsem udělal radost. Ještě jsem přispěl k bodovému zisku a tím se snad odvděčil klukům za to, jak mě mezi sebe přijali a jak hezky se ke mně chovají. Ukázalo mi to, že tvrdá práce se vždycky vrátí.

Byl jsi zařazen jakožto náhradník k přípravným zápasům repre U20. Co to pro tebe znamená?
V reprezentačních výběrech se objevuji od 16-ti let a každé nominace si vážím. Věřím, že když na sobě budu pracovat pořád stejně, tak jak to dělám celý život a začnu hrát pravidelně, tak přijde nominace do hlavního týmu.

Tabulka ligy

5. SK Líšeň 2019 30 38:27 46
6. FK Varnsdorf 30 54:46 43
7. FC SILON Táborsko 30 39:43 42
8. MFK Chrudim 30 32:32 39
9. SK Sigma Olomouc B 30 41:46 39
10. AC Sparta Praha B 30 32:39 39
11. FC Sellier & Bellot Vlašim 30 54:49 38

Aktuality

  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.
  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.