Poslední domácí zápas proti poslední Vlašimi

V sobotu zavítá na Stadion Za Vodojemem Vlašim a jistě se bude chtít odrazit ze dna tabulky F:NL. Naopak Chrudim, která je již šest zápasů neporažená bude chtít navázat na předchozí výsledky a zápas na domácím stadionu přetavit ve vítězství. Zápas započne 5.11. 2022 v 10:15.

Vlašim nevstoupila do tohoto ročníku nejlépe a po úvodních šesti zápasech neměla na svém kontě ani bod. Poslední kola se ale začíná středočeský tým zvedat. V předposledním zápase vyjela Vlašim do Vyškova, kde se již v devatenácté minutě dostala do vedení, avšak díky vlastnímu gólu z konce prvního poločasu byl stav po prvním poločase 1:1. V druhé půli se gólové skóre nezměnilo, a tak si Vlašim odvezla důležitý bod. Poslední kolo F:NL sehrála Vlašim s Táborskem a podobně jako v předchozím zápase padly všechny branky v prvním poločase. Rychlý start do utkání se povedl Táborsku, které již ve sedmadvacáté minutě vedlo 2:0. Vlašim však následně zabrala a během pěti minut dokázala vyrovnat. V druhých pětačtyřiceti minutách si Vlašim vytvořila jedenáct gólových šancí, ale žádnou nedokázala proměnit v branku.

Chrudim, jak už bylo zmíněno nepoznala přemožitele šest zápasů v řadě a po bodovém zisku by mohla přeskočit pátý Varnsdorf, se kterým sehrála poslední utkání. Do tohoto zápasu lépe vstoupil Varnsdorf, jež se ujmul vedení ve dvaačtyřicáté minutě. Do druhého poločasu naskočil za Honzu Závišku Petr Juliš, a již po sedmi minutách dokázal vyrovnat skóre. Chrudim se poté dokázala dostat do vedení zásluhou dalšího devatenáctiletého hráče Davida Látala, avšak netrvalo dlouho a nejseverněji položený tým druhé ligy vyrovnal. Toto skóre se již do konce zápasu nezměnilo a tak si týmy musely body rozdělit. Co se týče posledního vzájemného utkání, tak Chrudim dokázala porazit Vlašim 4:2 poté, co se prosadil Honza Záviška, dvakrát Filip Firbacher a nakonec Michal Vrána.

5. SK Líšeň 2019 20 22:22 28
6. FC Zbrojovka Brno 19 26:23 27
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 19 24:21 27
8. MFK Chrudim 19 31:30 27
9. FC Vysočina Jihlava 19 29:26 26
10. SK Sigma Olomouc B 19 24:30 26
11. SFC Opava 19 20:21 25