Látal gólem pomohl k prodloužení série. Bilance pěkná, ale polevit nechceme, hlásí

Devatenáctiletý chrudimský odchovanec David Látal dostává ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE stále více a více prostoru. Proti Varnsdorfu šel na hřiště v 71. minutě a po čtyřech minutách na place vstřelil druhou branku Chrudimi.

Chrudim se v zápase proti Varnsdorfu cítila jako na houpačce. Zatímco po první půli jednu branku ztrácela, povedlo se jí skóre otočit ve svůj prospěch. Z náskoku se ale Východočeši těšili jen nějaké čtyři minuty, poté přišlo vyrovnání na konečných 2:2. „Trochu nás to mrzelo, že jsme to nedotáhli na vítězství, ale za bod jsme určitě rádi,” popisoval pocity se ziskem jednoho bodu z horké půdy Varnsdorfu David Látal.

Právě na střídání Látala a Juliše se ukázal cit pro hru v podání trenéra Radka Kronďáka, který již několikrát v letošní sezoně předvedl, že ví, kdy má do sestavy sáhnout. Petr Juliš skóroval po šestnácti minutách na hrací ploše, Látal dokonce po čtyřech. „Byl to od trenéra dobrý tah a vyšlo to,” chválí rozhodnutí svého kouče David Látal.

Chrudim již neprohrála šestkrát za sebou, na kontě má již dvaadvacet bodů a patří jí průběžná pátá pozice. „Výsledky přináší pohodu do kabiny, ale rozhodně nechceme polevit. Rádi bychom si sérii bez porážky přenesli až do jara. Uvidíme,” přemítá mladý chrudimský forvard.

Do konce podzimu zbývají dva zápasy - již v sobotu vyzve Chrudim na domácí půdě poslední Vlašim. „Podle tabulky půjdeme do zápasu jako favorité, ale v této soutěži může každý porazit každého a my rozhodně nesmíme nic podcenit,” upozorňuje David Látal.

5. SK Líšeň 2019 20 22:22 28
6. FC Zbrojovka Brno 19 26:23 27
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 19 24:21 27
8. MFK Chrudim 19 31:30 27
9. FC Vysočina Jihlava 19 29:26 26
10. SK Sigma Olomouc B 19 24:30 26
11. SFC Opava 19 20:21 25