Fanoušci byli rozhodující faktor, tvrdí Míka

Třetí výhru v řadě mají za sebou hráči Chrudimi, kteří v sobotním duelu porazili Duklu Praha, která jela do východních Čech v solidní formě. Na otázky jaké to bylo naskočit opět za Chrudim nebo co byl rozhodující faktor zápasu nám odpověděla staronová posila Václav Míka.

Jak bys zhodnotil zápas?
Se začátkem jsem byl určitě spokojený. Měli jsme tam nějaké šance a vycházelo nám to, co jsme chtěli hrát, bohužel poté jsme dostali gól po hezké standardce a trošku se nám to rozpadlo, byly tam nějaké ztráty a trošku jsme se báli, ale podařilo se nám uhrát remízu až do poločasu. V druhé půli jsme si řekli že zase musíme začít jako první poločas, a to se nám povedlo, bylo to hodně bojovné, a nakonec se nám podařilo dát gól a úspěšně to dohrát.

V patnácté minutě jsi tam měl šanci po centru, ale nepodařilo se ti to nakonec dorazit do branky, tak co chybělo?
Už to bylo hodně z úhlu, ale bylo to hezky kopnuté a možná jsem to mohl zkusit vrátit spíš pod sebe než střílet, protože jsem byl už možná na brankové čáře.

V této sezóně to byl tvůj první zápas, do kterého jsi naskočil v základní jedenáctce Chrudimi. Jak se cítíš po návratu?
Jsem moc rád, že jsem zpátky, protože jsem byl dlouho zraněný a tady v Chrudimi to mám moc rád. Kabina je skvělá, takže všechno super, a hlavně že jsme to zvládli za tři body

V prvním poločase jste hráli hodně na balónu, ale vstup do druhé půle nebyl nejlepší. Čím si to vysvětluješ?
Dukla je silný soupeř, takže musíme respektovat jejich kvalitu a pár situací se nám nepodařilo a Dukla je trošku nadechla, ale musíme se pořád snažit i když nám nějaké pasáže moc nejdou. Musíme bránit a být zodpovědní, než se to vepředu otevře, což se stalo a z toho brejku nebo z nějaké standardky umíme dát gól.

Nakonec jste tenhle zápas dvou celků v dobré formě úspěšně dobojovali, tak co byl ten rozhodující faktor?
Možná domácí prostředí, fanoušci nás hnali, takže byla super atmosféra a myslím si, že jsme prostě víc chtěli a určitě nám pomohla ta červená karta, kdy jsme tam dobře rozhodili soupeře, který už to neunesl.

Tabulka ligy

3. MFK Karviná 19 32:26 32
4. SK Líšeň 2019 19 25:14 31
5. FK Varnsdorf 18 27:21 28
6. MFK Chrudim 18 20:17 25
7. FC Sellier & Bellot Vlašim 19 31:29 24
8. FK Dukla Praha 18 27:26 24
9. FC Vysočina Jihlava 19 21:27 24

Aktuality

  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.
  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.