Co se stalo v uplynulém období?

HRÁČI U19

FK Mladá Boleslav B - MFK Chrudim 0:0 (0:0)

sestava: Janůj, Pešek, Gregovský, Vaško, Nykodým, Sedlák, Holub (79´ Chichak), Mec (60´ Skohoutil), Musílek (46´ Černý), Straka, Kozák (72´ Tlustý T.)

hodnocení: Poslední utkání jsme sehráli s extraligovým týmem Mladé Boleslavi. Domácí na nás vyrukovali s velmi agresivní hrou, se kterou jsme měli velké problémy. Až po 20´ jsme taky přitvrdili a spíše, než fotbal se hrál bohužel jiný sport … Dle vývoje utkání jsme tak těžili ze standardních situacích, ale bohužel krásné střely Straky ani Holuba se neujaly a když ani domácí nevyužili své šance, rozešli jsme se bez branek.

ŠK Slovan Bratislava U19 2:2 (1:2) MFK Chrudim U19

Sestava: Janůj, Novák, Gregovský, Vaško (Čejka), Vondrouš, Pešek (Nykodým), Sedlák, Holub, Bauer (Chichak), Straka (Musílek), Kozák

Branky: Vondrouš, Straka

Hodnocení: Na závěr mimořádně úspěšné sezóny jsme si zajeli zahrát mezinárodní utkání do Bratislavy a poměřit si síly s výběrem U19.

Zde nás hostil nejúspěšnější slovenský klub ŠK Slovan Bratislava. Utkání jsme odehráli v sídle akademie Slovanu, v bratislavském Ružínově, kde se nám dostalo vřelého přivítání od nejvyšších představitelů akademie.

Kluci si mohli prohlédnout zázemí akademie, hrací plochy, tréninkové a sportovní zázemí a v neposlední řadě regenerační a rehabilitační centrum. Trávník splňoval špičkové parametry a pyšnil se nejvyšší možnou certifikací pro případná mezinárodní utkání Youth Champions League.

Samotný zápas byl ve znamení velké kvality domácích hráčů, zejména v technických dovednostech, které zvládali ve velké rychlosti, spojených se skvělou prací v prostoru a v obrovsky rychlých přechodech do poslední útočné třetiny.

V obranné činnosti si můžeme vzít poučení z toho, jak se rychle přepíná po ztrátě „lopty“ a s tím ukázkový repressing. První poločas proti nám vyběhli nejtalentovanější hráči ročníku 2005, po výměně stran nastoupila komplet nová jedenáctka hráčů a zároveň několik reprezentantů ročníku 2004.

Utkání pro nás začalo skvěle, kdy se hned ve 2´ prosadil po rohovém kopu Honza Vondrouš, 0:1. Vzápětí ale domácí srovnali po přesné střele zpoza vápna, 1:1. Poté nás podržel Honza Janůj, který vychytal domácího útočníka. V 17´ se měla pískat penalta po faulu na Jardu Straku, píšťalka slovenského rozhodčího bohužel zůstala němá. To našeho střelce „Jarouška“ nabudilo, stáhl si krásný centr, přehodil elegantním lobem brankáře a poslal nás opět do vedení 1:2.

Domácí Slovan opět kontroval nebezpečnou šancí, ale tentokrát se ukazatel skóre neměnil. Ve 30´ jsme měli další dvě vyložené příležitosti, ale jak Straka, tak Pešek své 100 % šance neproměnili. Hezkou střelou se ještě o chvilku později prezentoval kapitán Šimon Sedlák, ale brankář domácích byl připraven.

Poločas tak skončil v náš prospěch 1:2.

Ve druhém poločase domácí svou hru zrychlili a některé akce z jednoho doteku jsme „překvapivě“ nechytali, ale vše naštěstí končilo na naší skvělé defenzívě. My jsme se snažili o stejný přímočarý styl hry a několik dalších příležitostí jsme si vytvořili, ale střely Jakuba Vaška a Davida Bauera mířily jen do dobře postaveného brankáře domácích.

Slovan kombinoval, několik závarů domácí také měli, ale stav se pořád neměnil. Přišla však 80´ a po centru ze strany a prosazení hráče na zadní tyči se domácí konečně dočkali a my smutnili.

Cítili jsme však, že můžeme zápas dotáhnout do vítězného konce a šli jsme si za tím. Chvilku před koncem se v další vyložené šanci po centru Libora Peška objevil David Bauer, ale jeho hlavičku bohužel domácí brankář fantasticky vyrazil.

Dvě minuty před koncem ještě Jarda Straka svou „obalovačkou“ mohl přidat vytouženou branku, ale opět nechal vyniknout domácího strážce svatyně.

Zahraniční konfrontace si nesmírně vážíme, myslím si, že jsme zanechali skvělý dojem.

ŠK Slovan Bratislava chce s námi i nadále spolupracovat, což nás mimořádně těší.

Zahřála i věta od ředitele akademie „Kiež by sme mali v druhej lige viac takých kvalitných súperov.“

HRÁČI U17

FK Mladá Boleslav B - MFK Chrudim 1:1 (1:1)

branky: 8. Hurych Jiří - 29. Čada Denis

sestava: Matěj Kobera, Lukáš Hromek, Matyáš Lang (Adam Valenta), Radek Čejka, Filip Moc (Adam Macháček), Matěj Kosina, Marek Vavřín, Šimon Pilař (Aleš Kaválek), Pavel Fojtů, Lukáš Novotný (Lukáš Gocman), Denis Čada, Lubomír Zářecký (náhradní brankář).

hodnocení: (Referát napsal kapitán mužstva Matyáš Lang) Na poslední ligové kolo jsme zavítali do středních Čech, konkrétně do města automobilů, kam jsme jeli poměřit síly ze zdejším B týmem. Zdravě namotivováni, ať už kvůli podzimnímu neúspěchu, nebo derniéře pana trenéra Boštíka, jsme nastoupili na krásně upravenou hrací plochu. Ovšem rychle nás srazil na zem přesně hrající soupeř, jenž těžil z dlouhých křižných nahrávek. Po pár úvodních hrozbách se domácím povedlo v 10´ přetavit naši nedůslednost po autovém vhazování v gól. Tato branka nás lehce nakopla, a v naší hře se začínaly objevovat první střípky ofenzivního snažení. Srážel nás celosezonní problém - neproměňování šancí. Střela Fojtů o kousek minula bránu, Čada si pak vylámal zuby na domácím gólmanovi. Až ve 30´, když jsme začali plně přebírat otěže hry, skóroval Čada po závaru před svatyní Mladé Boleslavi, který soupeři oplatil stejnou mincí po autovém vhazování. Černou tečku na prvním poločasu udělalo zranění Šímy Pilaře v souboji o balón. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu 1:1. Do druhého poločasu jsme nastoupili s jasným cílem, a to zlepšit kombinační hru a odvézt si z venkovní půdy všechny 3 body. Oba týmy nastoupily ve svižném tempu, hrál se rychlý fotbal "nahoru - dolů", avšak gólmani obou týmu skvěle plnili svou práci. Naši jedinou velkou šanci měl až Kosina, jenž v závaru před bránou trefil pouze skvěle chytajícího brankáře domácích. Z hřiště jsme odcházeli se vztyčenou hlavou s pocitem dobrého výkonu i bodového zisku.

HRÁČI U16

FK Jaroměř - MFK Chrudim B 6:3 (2:2) (odehráno 11. 6.)

branky: 20. Oláh Luciáno, 40. Oláh Luciáno, 51. Korityák Vojtěch, 53. Kašpar Adam, 63. Bělohlávek Matěj, 83. Oláh Luciáno - 35. Novotný Lukáš, 37. Sloup Aleš, 90. Zářecký Lubomír (pen.)

MFK Chrudim - SK Benešov 3:1 (2:0)

branky: 6. Kusý Matěj, 39. Zvěřina Matyáš, 68. Růžička Adam - 66. Procházka Filip

sestava: Kolbaba P. – Hilber J., Juriček D., Valeš K., Vaško O., Sadílek D. (54´ Růžička J.), Kusý M. (54´ Daniel A.), Růžička A., Branda D. (41´Tesař J.), Zvěřina M., Holeka V. (54´ Nejedlý L.)

hodnocení: V posledním mistrovském zápase jsme na domácím hřišti přivítali tým Benešova. Utkání jsme chtěli zvládnout a potvrdit tím dobré jarní výsledky a také třetí místo v soutěži. Od začátku jsme hráli dobrý nátlakový fotbal a nutili soupeře k chybám. První gól vstřelil Matěj v 6´po dobrém napadání a vybojovaném míči a přihrávce od Dominika. Pak jsme měli dvě obrovské šance, ale Matyáše nejdříve vychytal gólman, pak jeho bombu zastavila tyč, až se ujala tečovaná střela v 38´. Výborný výkon celého týmu v prvním poločase. A ač jsme kluky hecovali, že není nic hotového, tak do druhého poločasu nastoupili celkem ospale. Hosté se dostali více do hry, měli častěji míč na kopačkách a začali si vytvářet šance. My v tu chvíli hráli pomalu a zbrkle. Proto přišel v 65´ trest v podobě snížení. Minutu před obdrženou brankou jsme měli obrovskou šanci, ale na malém vápně jsme nebyli dostatečně důrazní v zakončení. Po třech minutách jsme ale dobře vykombinovali středem hřiště a Adam si pohrál se stoperem i gólmanem a zpečetil naše vítězství.

Děkuji všem hráčům, nejenom za toto utkání, ale za celou sezónu. Jarní část byla o poznání lepší než podzim, jak herně tak výsledkově, doufám tedy, že na to navážeme v kategorii U15. Děkuji všem rodičům za podporu a fandění a Tomášovi za spolupráci.

MFK Chrudim - FK Náchod 10:2 (3:1)

branky: 6. Novák Filip, 17. Vágner Vojtěch, 28. Vencl Filip, 52. Vágner Vojtěch, 54. Vencl Filip, 65. Vágner Vojtěch, 75. Novák Filip, 81. Polák Alex, 84. Rychtařík David, 90. Strnad Václav - 29. Budziszyn Jakub Dominik, 59. Vacek Richard

hodnocení: Poslední mistrák jsme odehráli se všemi hráči. Rozloučení s „malým“ fotbalem dopadlo úspěšně. Kluci i přes velké teplo ukázali, že by se ve velkém fotbalu neměli ztratit. Na body jsme nehráli, ale postavení v tabulce nás těší. Děkujeme všem klukům, rodičům a ostatním lidem, kteří nám v tomto roce pomáhali.

MFK Chrudim - FK Náchod 6:7 (1:3)

branky: 45. Martinec Dominik, 56. Svoboda Filip, 67. Zlesák Patrik, 80. Koblížek Adam, 86. Kučera Aleš, 89. Sokol Filip - 12. Píša Ondřej, 36. Píša Ondřej, 44. Píša Ondřej, 45. Píša Ondřej, 46. Kiezler Jiří, 79. Korec Jakub, 83. Píša Ondřej