Sedlák s Gregovským debutovali ve F:NL!

Zápas proti rezervě pražské Sparty přinesl i dvě druholigové premiéry. V zápase proti Spartě B se na hřiště podívali dva chrudimští mladíci - Šimon Sedlák a Vojtěch Gregovský! Zatímco druhý jmenovaný šel jen na závěrečné vteřiny, Sedlák strávil na trávníku celých dvacet minut!

Jak sis užil svůj debut proti rezervě pražské Sparty?
Šimon Sedlák: Svůj první start ve druhé lize jsem si velmi užil a jsem za tuto příležitost rád. Byla to zkušenost, která mi hodně přinesla.
Vojtěch Gregovský: Užil, řekl bych, že to byla super zkušenost, spoluhráči byli skvělí a dost mě i Šimona Sedláka podpořili.

Na hřišti jsi nějakou dobu byl, jak jsi spokojen se svým výkonem?
Šimon Sedlák: Jsem rád, že jsem mohl na hřišti strávit tolik času. Snažil jsem se plnit pokyny od trenérů, které jsem dostal před vstupem na hřiště. Chtěl jsem se dostávat do soubojů a hrát hlavně dobře takticky.
Vojtěch Gregovský: Nestihl jsem toho moc, vyhrál jsem jeden hlavičkový souboj, ale jsem rád, že mě tam trenér aspoň na ten závěr pustil.

Co tě na druholigové hře nejvíce překvapilo?
Šimon Sedlák: Hlavně tempo, také tvrdost soubojů. Ale především celková rychlost hry. Věděl jsem ale, že to bude o hodně rychlejší, než na co jsem byl zvyklý z dorostenecké ligy.
Vojtěch Gregovský: Asi mě nic nepřekvapilo, jelikož se pravidelně chodíme koukat nebo podávat balóny, takže díky tomu jsem věděl, co čekat. Samozřejmě to je rychlejší a více běhavé než v naší soutěži.

Byl jsi nervózní? Jak si budeš první start pamatovat?
Šimon Sedlák: Nervózní jsem byl trochu před tím, než jsem šel na hřiště, když jsem měl naskočit do takového zápasu. Když jsem ale vyběhl na trávník, vše ze mě spadlo a soustředil jsem se jen na hru.
Vojtěch Gregovský: Nervózní jsem nebyl, byl jsem rád za tu možnost, kterou jsem dostal a jak jsem říkal - hodně pomohla kabina. Na první start budu vzpomínat hezky, navíc když se hrálo proti Spartě B, týmu z vyšších příček tabulky.

Je to motivace do další práce?
Šimon Sedlák: Určitě je. Jak jsem již říkal, je to nová zkušenost, která mi toho hodně dala. Hlavně právě motivaci, dál na sobě pracovat a snažit se, aby přišly další podobné šance.
Vojtěch Gregovský: Určitě je, teď je důležité, jak dopadneme s dorostem. A motivace? Ta byla vždycky, takže o tu nouze nebude.

Tabulka ligy

9. SK Sigma Olomouc B 9 12:16 11
10. FK Viktoria Žižkov 9 16:17 10
11. SK HS Kroměříž 9 10:12 10
12. MFK Chrudim 9 16:19 10
13. FK Příbram 9 10:15 10
14. AC Sparta Praha B 9 11:17 6
15. 1. SK Prostějov 9 11:20 6

Aktuality

  • Sotorník bude hostovat ve třetí rumunské lize

    17. 8. 2023, 12:34
    Chrudimský záložník Filip Sotorník se v mužstvu neprosadil a odchází na hostování do třetí rumunské ligy, jmenovitě do týmu ACS Foresta Suceava.
  • Hašek je na Dukle, na zkoušku přichází Kopáček

    30. 6. 2023, 06:27
    Další změny se udály v kádru MFK Chrudim. Smlouva skončila obránci Dominiku Haškovi, který odešel do týmu Dukly, na zkoušku naopak přichází ze slavistické rezervy Jakub Kopáček.