Sedlák s Gregovským debutovali ve F:NL!

Zápas proti rezervě pražské Sparty přinesl i dvě druholigové premiéry. V zápase proti Spartě B se na hřiště podívali dva chrudimští mladíci - Šimon Sedlák a Vojtěch Gregovský! Zatímco druhý jmenovaný šel jen na závěrečné vteřiny, Sedlák strávil na trávníku celých dvacet minut!

Jak sis užil svůj debut proti rezervě pražské Sparty?
Šimon Sedlák: Svůj první start ve druhé lize jsem si velmi užil a jsem za tuto příležitost rád. Byla to zkušenost, která mi hodně přinesla.
Vojtěch Gregovský: Užil, řekl bych, že to byla super zkušenost, spoluhráči byli skvělí a dost mě i Šimona Sedláka podpořili.

Na hřišti jsi nějakou dobu byl, jak jsi spokojen se svým výkonem?
Šimon Sedlák: Jsem rád, že jsem mohl na hřišti strávit tolik času. Snažil jsem se plnit pokyny od trenérů, které jsem dostal před vstupem na hřiště. Chtěl jsem se dostávat do soubojů a hrát hlavně dobře takticky.
Vojtěch Gregovský: Nestihl jsem toho moc, vyhrál jsem jeden hlavičkový souboj, ale jsem rád, že mě tam trenér aspoň na ten závěr pustil.

Co tě na druholigové hře nejvíce překvapilo?
Šimon Sedlák: Hlavně tempo, také tvrdost soubojů. Ale především celková rychlost hry. Věděl jsem ale, že to bude o hodně rychlejší, než na co jsem byl zvyklý z dorostenecké ligy.
Vojtěch Gregovský: Asi mě nic nepřekvapilo, jelikož se pravidelně chodíme koukat nebo podávat balóny, takže díky tomu jsem věděl, co čekat. Samozřejmě to je rychlejší a více běhavé než v naší soutěži.

Byl jsi nervózní? Jak si budeš první start pamatovat?
Šimon Sedlák: Nervózní jsem byl trochu před tím, než jsem šel na hřiště, když jsem měl naskočit do takového zápasu. Když jsem ale vyběhl na trávník, vše ze mě spadlo a soustředil jsem se jen na hru.
Vojtěch Gregovský: Nervózní jsem nebyl, byl jsem rád za tu možnost, kterou jsem dostal a jak jsem říkal - hodně pomohla kabina. Na první start budu vzpomínat hezky, navíc když se hrálo proti Spartě B, týmu z vyšších příček tabulky.

Je to motivace do další práce?
Šimon Sedlák: Určitě je. Jak jsem již říkal, je to nová zkušenost, která mi toho hodně dala. Hlavně právě motivaci, dál na sobě pracovat a snažit se, aby přišly další podobné šance.
Vojtěch Gregovský: Určitě je, teď je důležité, jak dopadneme s dorostem. A motivace? Ta byla vždycky, takže o tu nouze nebude.

Tabulka ligy

3. SK Líšeň 2019 16 23:11 28
4. FK Varnsdorf 16 25:18 27
5. MFK Karviná 16 28:24 25
6. MFK Chrudim 16 20:17 23
7. 1. SK Prostějov 16 27:31 21
8. FC Vysočina Jihlava 16 18:24 21
9. FC SILON Táborsko 16 15:22 20

Aktuality

  • 2. kolo v Zápech

    26. 8. 2022, 12:12
    Ve druhém kole pohárového MOL Cupu se představíme na hřišti SK Zápy. Úředním termínem utkání je středa 14. září od 17 hodin.
  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.