Sedlák s Gregovským debutovali ve F:NL!

Zápas proti rezervě pražské Sparty přinesl i dvě druholigové premiéry. V zápase proti Spartě B se na hřiště podívali dva chrudimští mladíci - Šimon Sedlák a Vojtěch Gregovský! Zatímco druhý jmenovaný šel jen na závěrečné vteřiny, Sedlák strávil na trávníku celých dvacet minut!

Jak sis užil svůj debut proti rezervě pražské Sparty?
Šimon Sedlák: Svůj první start ve druhé lize jsem si velmi užil a jsem za tuto příležitost rád. Byla to zkušenost, která mi hodně přinesla.
Vojtěch Gregovský: Užil, řekl bych, že to byla super zkušenost, spoluhráči byli skvělí a dost mě i Šimona Sedláka podpořili.

Na hřišti jsi nějakou dobu byl, jak jsi spokojen se svým výkonem?
Šimon Sedlák: Jsem rád, že jsem mohl na hřišti strávit tolik času. Snažil jsem se plnit pokyny od trenérů, které jsem dostal před vstupem na hřiště. Chtěl jsem se dostávat do soubojů a hrát hlavně dobře takticky.
Vojtěch Gregovský: Nestihl jsem toho moc, vyhrál jsem jeden hlavičkový souboj, ale jsem rád, že mě tam trenér aspoň na ten závěr pustil.

Co tě na druholigové hře nejvíce překvapilo?
Šimon Sedlák: Hlavně tempo, také tvrdost soubojů. Ale především celková rychlost hry. Věděl jsem ale, že to bude o hodně rychlejší, než na co jsem byl zvyklý z dorostenecké ligy.
Vojtěch Gregovský: Asi mě nic nepřekvapilo, jelikož se pravidelně chodíme koukat nebo podávat balóny, takže díky tomu jsem věděl, co čekat. Samozřejmě to je rychlejší a více běhavé než v naší soutěži.

Byl jsi nervózní? Jak si budeš první start pamatovat?
Šimon Sedlák: Nervózní jsem byl trochu před tím, než jsem šel na hřiště, když jsem měl naskočit do takového zápasu. Když jsem ale vyběhl na trávník, vše ze mě spadlo a soustředil jsem se jen na hru.
Vojtěch Gregovský: Nervózní jsem nebyl, byl jsem rád za tu možnost, kterou jsem dostal a jak jsem říkal - hodně pomohla kabina. Na první start budu vzpomínat hezky, navíc když se hrálo proti Spartě B, týmu z vyšších příček tabulky.

Je to motivace do další práce?
Šimon Sedlák: Určitě je. Jak jsem již říkal, je to nová zkušenost, která mi toho hodně dala. Hlavně právě motivaci, dál na sobě pracovat a snažit se, aby přišly další podobné šance.
Vojtěch Gregovský: Určitě je, teď je důležité, jak dopadneme s dorostem. A motivace? Ta byla vždycky, takže o tu nouze nebude.

Tabulka ligy

8. 1. SK Prostějov 3 2:3 4
9. FK Třinec 3 3:4 4
10. SFC Opava 3 4:4 3
11. MFK Chrudim 3 4:5 3
12. FC SILON Táborsko 3 3:5 2
13. FK Viagem Příbram 3 2:5 2
14. AC Sparta Praha B 3 3:6 1

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.