Mládežnický zpravodaj č. 82

Co se stalo v uplynulém období?


FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim 2:4 (2:2)

branky: 2. Jirák Lukáš, 7. Kroupa Petr - 15. Vondrouš Jan, 25. Straka Jaroslav, 65. Straka Jaroslav, 77. Musílek Roman

hodnocení: Začátek utkání se nám nevydařil. Již v 7´ jsme prohrávali o 2 branky. Naštěstí jsme se vzchopili a ještě do poločasu jsme dokázali nepříznivé skóre srovnat. Ve druhém poločase jsme po zlepšeném výkonu dokonali obrat. Konec dobrý, všechno dobré.MFK Chrudim - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 3:1 (1:1)

branky: 11. Černý Štěpán (pen.), 70. Valenta Adam, 86. Mec Matouš - 8. Šafránek Jakub (pen.)

soupiska: Tlustý J. – Kühr, Černý, Modrovič – Chichak, Vích (Tuček), Tlustý T., Skohoutil, Mec – Smutný (Vaníček), Valenta (Šeda)

hodnocení: Za ideálního počasí jsme na domácím hřišti přivítali soupeře z horní poloviny tabulky.

Úvodní minuty utkání patřili hostům. První závar v našem pokutovém území jsme ještě se štěstím odvrátili, ale druhý jsme vyřešili už jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu hostující Šafránek bezpečně proměnil. Z úvodního šoku jsme se poměrně rychle vzpamatovali. Za tři minuty jsme vyrovnali, když penaltu za faul na pronikajícího Smutného rovněž bezpečně proměnil Černý. Po naší vyrovnávací brance začal z naší strany festival neproměněných šancí. Vynikající brankář hostí několikrát vychytal naše borce, nejpilnějším paličem tutovek byl aktivní Chichak, připojil se Skohoutil, Tlustý T., Valenta, Smutný. A tak se do kabin odcházelo za remízového stavu 1:1.

V druhém poločase jsem provedli změnu v rozestavení a nadále trpělivě dobývali hostující obranu. Po rychlé křídelní kombinaci po ose Tuček – Mec- Valenta posledně jmenovaný konečně prostřelil hostujícího golmana, 2:1. Hostům postupně ubývaly síly a my jsme chtěli vítězství potvrdit další brankou. Povedlo se to po kombinaci trojice Tlustý T.-Skohoutil a zakončující Mec, který průnikovou přihrávku za obranu uklidil k tyči, 3:1. V poslední minutě došlo po nesmyslném ataku našeho brankáře ke strkanici, kterou odnesl červenou kartou bohužel jen náš kapitán Černý…..

Zaspali jsme úvod utkání. Naše snaha o kombinační fotbal často ztroskotala na našich nepřesnostech, když už jsme se prokombinovali nebo individuálně prosadili do šancí zklamali jsme v zakončení. V prvním poločase jsme bohužel šetřili krokem. Nutno zmínit i kvalitní výkon hostujícího golmana. K červené kartě, kapitán Černý v roli Zora mstitele musí emoce udržet na uzdě.FK Ústí nad Labem - MFK Chrudim 1:1 (1:0)

branky: 24. Mráček Miroslav - 66. Kosina Matěj

soupiska:

hodnocení: NEDODÁNO V TERMÍNU UZÁVĚRKY ZPRAVODAJE

fotogalerie: https://bit.ly/3kzU94jMFK Chrudim - FC Spartak Rychnov nad Kněžnou 2:3 (1:1)

branky: 38. Novotný Vojtěch, 47. Šimek Jan - 16. Brož Samuel, 63. Brož Samuel (pen.), 86. Moskalenko Maksym

soupiska:

hodnocení: NEDODÁNO V TERMÍNU UZÁVĚRKY ZPRAVODAJEMFK Chrudim - FC Slavia Hradec Králové 0:2 (0:1)

branky: 19. Lokvenc Marek, 44. Kačena Matěj

soupiska: Podaný - Dítě, Dvořák, Procházka, Kohout, Uhlíř, Malý, Mrázek, Spálenský, Vrančík, Bauer - Horký, Novák, Zářecký, Popílek, Starý, Zavřel.

hodnocení: Zasloužená prohra. Soupeř projevil větší vůli po vítězství. Nám chyběla agresivita a větší zaujetí pro hru, mrzí nás malá aktivita u některých hráčů a "neochota" dostat se do souboje nebo do náběhu. Srážela nás též nekvalita v individuálních činnostech. Ale, chyby se stávají a k fotbalu patří, hlavně na ně v tomto věku mají kluci nárok. Důležité je se ze těchto situací poučit.MFK Chrudim - FC Slavia Hradec Králové 1:0 (1:0)

branky: 4. Růžička Adam

soupiska: Ondrůšek K. - Hilbert J., Holeka V., Juriček D., Daniel A. (59´ Tesař J.), Krbálek O. (41´ Valeš K.), Vaško O., Kusý M., Zvěřina M., Branda D. (59´ Nejedlý L.)

hodnocení: V třetím utkání v řadě na domácím hřišti jsme chtěli potvrdit dobré výkony i body. Což se nám podařilo, a i když tomu výsledek neodpovídá, tak jsme v celém utkání dominovali ve všech aspektech hry. Jediné, co nás trápí, tak je koncovka. Je to stále stejná a již obehraná písnička. Kdyby zápas skončil sedm-nula, tak by se nikdo nedivil. Soupeře jsme drželi celé utkání na jeho vlastní polovině, snažili se hrát rozvážně, klidně a tlačit se do zakončení. Některé šance byly opravdu tutové, ale není nám přáno.

Na první branku jsme nemuseli čekat dlouho a již ve 4´ po pěkné křídelní akci a centru si našel odražený balón Adam a vstřelil vedoucí branku zápasu. A jak se později ukázalo, tak jedinou, tudíž vítěznou. Soupeř se během zápasu vůbec nedostal na dostřel naší brány, ukazují to i naše statistiky ze zápasu: střely na bránu 11:0, střely mimo bránu 9:0. Já věřím, že naše efektivita v zakončení se zlepší a v dalších zápasech budeme daleko úspěšnější.MFK Chrudim - FK Mladá Boleslav 7:4 (5:2)

branky: 4. Lorenc Jaroslav, 5. Vencl Filip, 7. Vencl Filip, 9. Vencl Filip, 38. Dvořák Lukáš, 65. Wenzl Matouš, 78. Vágner Vojtěch - 41. Stehlík Lukáš, 42. Vurčík Matyáš, 82. Vurčík Matyáš, 89. Stehlík Lukáš

soupiska: Patrik Čapka, David Rychtařík, Alex Polák, Filip Vencl, Lukáš Dvořák, Sebastian Mazal, Jaroslav Lorenc, Tomáš Semerád, Petr Paták, Matouš Wenzl, Tomáš Kaška, Vojtěch Vágner, Patrik Zlesák

hodnocení: Sobota se nesla v duchu fotbalu a bylo dokonalé počasí k sehrání kvalitního utkání. FK Mladá Boleslav, není malý soupeř, a tak jsme se připravili na tuhý boj. Začátek se klukům podařil splnit, chtěli jsme soupeře zaskočit a dát mu najevo, že u nás se těžko vyhrává. Kluci vstoupili do zápasu opravdu nadšení a s chutí soupeře porazit. Od začátku soupeře zasypali útoky, které gólman soupeřů kryl. Ale nebylo to nadlouho, již ve 4 minutě se prosadil Jaroslav Lorenc a v páté svým prvním gólem Filip Vencl. Kluci se tím hodili do pohody a dál soupeře aktivně napadali a hráli kombinační hru. Soupeř nevěděl, co má dělat, a to bylo vidět, protože v 7 minutě znovu navýšil skóre Filip Vencl, a to samé se mu povedlo v 9 minutě, kdy završil svůj čistý hattrick a stanovil tak vedení 4:0, což vydrželo do konce první třetiny. V druhé třetině se již soupeři podařilo hru srovnat, ale i tak se nám dařilo soupeře mačkat a navýšit skóre Lukášem Dvořákem v 38 minutě. Poté se soupeř dostal do šancí a po individuálních chybách a závaru před naší brankou v rozmezí jedné minuty, se golově přiblížil na 5:2. Do třetí třetiny šli kluci s tím, že zápas dovedou do vítězného konce. To se jim povedlo i s menší korekcí soupeře. Kluci bojovali a v 65 minutě se prosadil Matouš Wenzl a v 78 minutě krásnou střelou pod břevno Vojtěch Vágner. Zápas tak skončil 7:4. Kluci si zaslouží velkou pochvalu, plnili vše, co jsme si řekli a ukázali tak, že dokáží hrát pěkný fotbal.MFK Chrudim - FK Mladá Boleslav 1:20 (0:7, 1:8, 0:5)

branky: 46. Říha František

soupiska: Barvík T. (1. a 3. třetina), Pištora J. (2. třetina) – Sokol F., Říha F., Pilař R., Letocha D., Čapka R., Ficek Š., Chaloupka M., Svoboda F., Pedro, Kučera A., Uhlíř M., Voňka T.

hodnocení: V sobotu 7. 5. jsme se konečně mohli představit na domácím stadionu, kde nás čekal jeden z nejlepších soupeřů v naší soutěži.

Kvalita soupeře byla znát hned od první minuty, kdy zápas začal. Do utkání jsme vstoupili opatrněji, než soupeř a ten toho dokázal ihned využít a vstřelit góly. Kluci, ale nic nezabalili a chtěli hrát dál fotbal, který umí. Z toho pramenili i některé dobré šance pro nás, bohužel jsme kolem vápna nedokázali zkvalitnit naši hru. Druhá třetina se nesla v podobném duchu. Soupeř prokázal kvalitu v zakončení z hranice vápna, protože dokázal trefovat místa, kam náš brankář již nedostáhl, i přesto oba naši brankáři předvedli mnoho kvalitních zákroků. Po naší pěkné akci jsme dokázali dát soupeři gól. Měli jsme i několik dalších gólových šancí, bohužel nás opět zlobila nepřesnost v zakončení. V poslední třetině už na nás byla vidět fyzická únava, ale kluci ještě dokázali zabojovat a soupeř se dostával do zakončení méně.

Kluci si zaslouží pochvalu za předvedenou hru, i když výsledek vypadá velmi jednoznačně. Chtěli jsme pořád hrát i za velmi nepříznivého stavu. Dokázali jsme přenést některé věci z tréninku do zápasu, což hodnotíme velmi pozitivně. Kluci prokázali i herní odvahu, když se nebáli jít se soupeřem 1na1, výborně hráli do těla a snažili se konstruktivně rozehrávat. Navíc se kluci celý zápas podporovali a zbytečně si nenadávali. Dlouhodobě bojujeme hlavně s přesným zakončením, které nás připraví o góly, které by tým „nakoply“ ještě k lepšímu výkonu. Bohužel se občas necháme zbytečně rozhodit z koncentrace, ať už to je rozhodčím nebo soupeřem, čemuž bychom se měli vyvarovat a plně se soustředit jen na svůj výkon po celých 90 minut.

Tabulka ligy

7. FC Vysočina Jihlava 30 29:34 42
8. FC MAS Táborsko 30 33:34 40
9. FK Dukla Praha 30 40:41 39
10. MFK Chrudim 30 32:36 38
11. 1. SK Prostějov 30 32:50 37
12. MFK Vyškov 30 43:44 35
13. 1.FK Příbram 30 38:51 35

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.