Zvedneme hlavu a jdeme dál, velí trenér Radek Kronďák

Pět získaných bodů za čtyři zápasy by na začátku sezony jistě bylo vítaných, za současného stavu a postavení v tabulce však Chrudim potřebovala více. Momentálně ztrácí na nesestupový Třinec pět bodů a je před nimi ještě jedenáct utkání, které napoví o tom, zda bude sezona úspěšná nebo nikoliv. První čtyři zápasy jsme zhodnotili s trenérem Chrudimi Radkem Kronďákem.

Pane trenére, za první čtyři zápasy na lavičce Chrudimi jste získali pět bodů. Jak svůj vstup do jara hodnotíte?
Odehráli jsme čtyři utkání, pojďme postupně. S Vlašimí výborný výkon a výhra, Dukla těžký soupeř a spravedlivá remíza. Poté utkání s Třincem - velké zklamání z výsledku, ale hlavně z toho, jak utkání probíhalo a jak bylo vedeno. Ovšem zásadní chybou, že jsme to nedotáhli v Třinci do lepšího výsledku, jsme byli my sami.

Poslední byla remíza s Opavou...
S mužstvem jsme si to vyhodnotili a poslední utkání s Opavou jsme chtěli strašně moc zvládnout za tři body. Hráči k tomu přistoupili skvěle, samozřejmě tam byly chyby, ale byly také šance. Ovšem opět ovlivnila vyšší moc, měli jsme hrát od 35. minuty proti deseti a to by vlastně bylo úplně nové utkání. Škoda. Komise rozhodčích posoudila tak, jak jsme to viděli my, hrubá chyba rozhodčích utkání. Hodnotím to tak, že nám body chybí, překonáváme hodně překážek - třeba do Třince jsme museli jet dvakrát, zmíněnou vyšší moc, ale nic nevzdáváme a makáme dál. Cíl je prostě jasný - záchrana. Kluci jsou stále odhodlaní a já říkám, že překážky jsou od toho, aby se překonávali, ale uznávám, že to bude těžké a složité.

Jaký je aktuální stav mužstva?
Momentálně pouze trénujeme nekompletní, protože Firbacher, Donát a Koželuh jsou na reprezentačním srazu U20. Díky tomu je odložené utkání s Jihlavou. Raději bych hrál, teď je před námi čtrnáct dní pauza a poté nás čeká maraton zápasů středa - neděle. Za šest týdnů jedenáct utkání. Bude to opravdu náročné a k tomu ještě ta psychika, že stále “musíme”.

Co atmosféra v kabině? Předpokládám, že nikdo nic nevzdává...
Viděl jsem na hráčích po posledních třech utkáních velké zklamání, že jsme to nedotáhli do lepších výsledků. Ale snažíme se vždy zvednout hlavu a jít dál, pořád je vše otevřené. Mohu jen opakovat - hráčům věřím a uděláme vše pro to, aby chrudimský fanoušek byl nakonec spokojen. Příští sobotu nás čeká další těžké utkání doma s Prostějovem a zase potřebujeme tři body…

Tabulka ligy

7. FC Vysočina Jihlava 30 29:34 42
8. FC MAS Táborsko 30 33:34 40
9. FK Dukla Praha 30 40:41 39
10. MFK Chrudim 30 32:36 38
11. 1. SK Prostějov 30 32:50 37
12. MFK Vyškov 30 43:44 35
13. 1.FK Příbram 30 38:51 35

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.