Petr Rybička přestupuje do Hradce Králové, opačným směrem míří tři hráči

Obsáhlý obchod mezi dvěma východočeskými kluby je dotažen do úspěšného konce. Do klubu hradeckých Votroků přestupuje Petr Rybička, do Chrudimi naopak míří na hostování pro jarní část Marek Kejř, Jan Záviška a Filip Firbacher.

Vedení hradeckého a chrudimského klubu přichystalo na začátek února pořádný trejd. O koho jde?

S klubem MFK Chrudim se rozloučil útočník Petr Rybička, který využil nabídky hradeckých Votroků a přestupuje do nejvyšší soutěže. Rybička odehrál v dresu MFK Chrudim sedm sezon, odehrál 157 mistrovských zápasů a nastřílel celkem 58 branek! Již dříve mu produktivita na stadionu Za Vodojemem vynesla angažmá ve Znojmě, Brně či Pardubicích, nyní okusí FORTUNA:LIGU v dresu FC Hradec Králové!

Jeho roli na chrudimském trávníku převezmou jiní, statutární ředitel Tomáš Linhart dotáhl příchod tří fotbalistů, kteří uspěli na krátké zkoušce ve výběru trenéra Radka Kronďáka.

Je jím krajní záložník Jan Záviška, který by měl pomoci Chrudimi směrem do ofenzívy. Šestadvacetiletý záložník má spoustu zkušeností. Začínal ve Spartě, starty posbíral například v Pardubicích, Jihlavě, Bohemians, Vlašimi a naposledy v Hradci Králové. Na kontě má přesně 59 prvoligových startů, ve kterých stihl vstřelit čtyři branky.

Petra Rybičku by na hrotu chrudimského útoku měl nahradit forvard Filip Firbacher, jenž s chrudimským týmem trénoval od začátku přípravy a nyní je jeho pevnou součástí. Dvacetiletý útočník zatím dával góly především v Hradci Králové a mládežnických reprezentacích, na podzim skóroval v dresu rezervy Votroků hned osmkrát! Věřme, že si formu přenese i do dresu Chrudimi.

Poslední novou, potvrzenou tváří je ofenzivní záložník Marek Kejř. Dvacetiletý hráč také patří k produktivním fotbalistům, v mužských kategoriích skóroval za dvě sezony pětkrát. Nyní se bude snažit svůj gólový účet rozšířit a pomoci Chrudimi k záchraně ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE.

Tabulka ligy

8. 1. SK Prostějov 3 2:3 4
9. FK Třinec 3 3:4 4
10. SFC Opava 3 4:4 3
11. MFK Chrudim 3 4:5 3
12. FC SILON Táborsko 3 3:5 2
13. FK Viagem Příbram 3 2:5 2
14. AC Sparta Praha B 3 3:6 1

Aktuality

  • S Třincem až od 14 hodin

    2. 3. 2022, 21:42
    Druhý jarní zápas fotbalistů MFK Chrudim na půdě FK Fotbal Třinec změnil start úvodního výkopu. Oproti původnímu času 10:15 se bude začínat až ve 14:00.
  • Breda končí, Čáp na hostování

    15. 2. 2022, 09:05
    Tým pro klíčovou jarní část sezony dostává stále výraznější obrysy, mužstvo nyní opustili další dva záložníci. Roman Čáp odchází na hostování do třetiligového Chlumce nad Cidlinou, Davidu Bredovi byla ukončena smlouva.