3.10.2020 16:00 Chrudim
-:-

Koncert U14 v Kolíně

SK Sparta Kolín - MFK Chrudim 1:14 (0:7)

branky: 6x A. Kumpan, 2x M. Novák, 2x P. Kolbaba a dále S. Uhlíř, V. Malý, Š. Horký a D. Bažout po jedné brance

Roman se dnes rozhodl zariskovat hned na začátku a na zápas do Kolína jsme jeli hromadně vlakem ČD.

Dnešní zápas jsme hráli 2x 40 minut. Kluci si s chutí zastříleli, vyhráli spoustu soubojů a chtěli hlavně útočit až do konce. Soupeře jsme do vážné situace téměř nepustili, naopak zablokovali spoustu rozehrávek a využili je ve svůj prospěch. Šlo kolikrát o drtivý tlak. Kolíňáci několikrát na sebe i volali, že vlastně nemají komu nahrát, aniž by o balon přišli. To se dobře poslouchá.

První gól jsme dali už ve 30. vteřině zápasu. Po rozehrání se několik vteřin motala hra kolem středového kruhu, až jsme z něj vyjeli a Kumpi proměnil hned první svoji šanci.

Ve 21. minutě měl již hattrick, když předtím proměnil po faulu i penaltu. To už bylo celkem 0:5 pro nás.

Při krátké pauze k občerstvení došlo k prostřídání hráčů i gólmana, ale náš tlak neustával. Během zápasu naopak ještě sílil, i když jsme měli na střídání jen 3 kluky do pole a gólmana. V posledních dvaceti minutách jsme prakticky z každého souboje o balon šli do útoku a ohrožovali branku Kolína. V poslední části zápasu jsme pustili do útoku i našeho gólmana Pavla Kolbabu, který stihl sám dát dvě branky.

Výsledek je jednoznačný a mohl být i dvacetigólový, kdybychom proměnili více jasných šancí a útoků „sami na gólmana“. Někdy už kluci chtěli hrát „na krásu“. Například Craig šel sám někde z půlky hřiště, obehrál všechny, co mu stáli v cestě, a lob přes brankáře mířil vedle.

Se soupeřem se znovu uvidíme hned v prvním mistrovském zápase a tentokrát na domácí půdě dne 22. 8.