SO 21.9.19 od 10:15 MS Za Vodojemem, Chrudim

Co přineslo uplynulé období?            číslo 3

STARŠÍ DOROST:

Úvodní ostuda našich fotbalistů: MFK Chrudim - FK Dukla Praha 0:8 (0:2)

Tým U-19 “B” MFK Chrudim - Jiskra Ústí nad Orlicí 3:2

Hodnocení utkání: Do utkání vstoupil soupeř aktivněji.  Důrazným napadáním nás nutil k chybám. V prvním poločase nám nefungovala hra po křídlech. V soubojích jsme byli pozdě. V defenzivě jsme propadávali a zbytečně ztráceli míče. Po prostřídání a změně rozestavení do druhé půle se hra zlepšila. Byli jsme, o proti prvnímu poločasu, více v držení míče, lépe kombinovali a vytvářeli si i více šancí. V obranné fázi jsme hráli zodpovědněji. Nebyli jsme v tomto utkání herně lepším týmem, přesto se nám podařilo vyhrát.

Další zápas: MFK Chrudim U-19 ”B”– SK Spartak Slatiňany 2:0

branky: 4. Urbanec Nathaniel, 58. Licek Ladislav

Již ve čtvrté minutě jsme se prosadili po levém křídle. Po vstřelené brance jsme dál pokračovali v aktivitě, bohužel nám chyběla větší kvalita a klid v zakončení. Do 15.minuty jsme zahodili další minimálně čtyři vyložené šance. V obranné fázi jsme hráli zodpovědně a soupeře v první půlce nepustili k ohrožení branky. Druhý poločas začal soupeř aktivně. Agresivně napadal a zvýšil důraz v soubojích. V obranné fázi jsme začali zbytečně vymýšlet a soupeři více dovolili hrát. I přesto jsme si vytvořili několik slibných šancí, ale bohužel proměnili už pouze jednu.

MLADŠÍ DOROST

Tým U-17 MFK Chrudim – Tempo Praha 4:2 (góly: Palatka, Kozák, Mach, Klesal)

Hodnocení utkání: V zápase jsme využili náš široký kádr a rozdělili ho na 2 party. Každá parta hrála jeden poločas. 1. poločas se fotbalově nepovedl. Fotbal se hrál bez výrazných šancí a plný nepřesností, soupeře jsme pustili maximálně k vápnu. 2. poločas jsme soupeře přetlačili a během chvíle vedli již 3-0. Soupeř skóroval jen z brejku, po gólu na 4:2 jsme jinak měli hru pod kontrolou.

Další zápas MFK Chrudim – FK Dukla Praha 2:3 (branky: Kozák, Bauer)

hodnocení: První nevyužitou šanci měl náš David Látal, po zbytek 1. poločasu byl lepší soupeř. I přes výborné zákroky našeho brankáře, který zabránil soupeři více skórovat, nám vstřelili hráči Dukly 3 branky. Ve 2. poločase, po našich změnách v sestavě, byl ze začátku naopak lepší soupeř, ale své šance nevyužil. Nás naopak povzbudil gól na 1:3 Jirky Kozáka, dokázali jsme hru strhnout na naši stranu a snížit 20 minut před koncem na 2:3. Měli jsme ještě dobré 3 šance na vyrovnání, soupeř už hrál jen na brejky, ale stav utkání se již do konce nezměnil.

HRÁČI U-15 sehráli 3 těžká utkání ve Vysokém Mýtě

1. zápas - FK Pardubice 1:0 MFK Chrudim

2. zápas - FK Náchod 3:1 MFK Chrudim

3. zápas - FŠ Třebíč 1:3 MFK Chrudim

Hráči U-14 přejeli starší hráče: SK Holice : MFK Chrudim 5:13

Branky: Hromek 2x, Vítek 4x, Rešetár, Uchytil, Tůma, Wirkner 2x, Stehno, Ledvina

Střely na branku: 7: 21, střely mimo: 3:11, rohové kopy: 4:8

Proti starším klukům jsme výsledkově obstáli a zaslouženě zvítězili. K vidění byly moc pěkné akce. Domácí tým spoléhal pouze na rychlé brejky, které se nám postupem času podařilo eliminovat. Herně nám to ale ještě trochu „skřípe“. Děláme chyby, které jsou převážně způsobeny přechodem na velké hřiště. V tomto směru musíme být trpěliví. Nadále musíme poctivě pracovat a chtít se zlepšovat.

Hráči U-13 měli přátelák s Hlinskem ve vlastní režii. MFK Chrudim – FC Hlinsko 10:5

Další zápas: SK Kladno - MFK Chrudim v nedohraném utkání 5:5

Hodnocení: Začátek tohoto utkání poznamenal pozdní příjezd autobusu, kdy naši hráči nastoupili téměř bez rozcvičení. Minimální čas na přípravu se projevil a po 20 minutách jsme prohrávali vysoko 5:0, i když držení míče bylo v poměru 80:20 pro nás. Od druhé třetiny zápasu jsme naši převahu vyjádřili i gólově a zaslouženě zápas vyrovnali. Soupeř začal hrát i agresivně v osobních soubojích a fauloval. Konečný výsledek zápasu 5:5 je pro našeho soupeře z Kladna dost milosrdný, protože jsme spoustu šancí ještě neproměnili. Možná i ze strachu o výsledek trenér soupeře ukončil utkání o 10 minut dříve z důvodu fyzického vyčerpání svých hráčů, i když paradoxně měli početnější střídačku.

Hráči U-12 se učí hernímu systému 7+1: MFK Chrudim – FC Hlinsko 4:10

Další zápas: SK Kladno - MFK Chrudim 7:8

V tomto utkání jsme narazili na kvalitního soupeře, jehož jsme museli svědomitě a důsledně bránit i odvážně útočit. Utkání jsme vyhráli 7:8, ale šlo o velmi vyrovnaný zápas, který byl plný osobních soubojů a nevyužitých šancí na obou stranách. Celkově musím za tento zápas týmu poděkovat.