Béčko na Benátky nestačilo

Naše rezerva vyzvala v neděli druhý tým Divize C z Benátek nad Jizerou a hostující celek s ambicemi na vyšší soutěž potvrdil v Chrudimi svoji kvalitu. Zvítězil výsledkem 4:1, jedinou branku domácích vstřelil Jaroslav Straka. Béčko je tři kola před koncem v divizi desáté.

Miroslav Teplý (trenér Chrudimi): „Dnes proti nám nastoupila velká kvalita. Benátky jsou někde jinde a to se potvrdilo od samého počátku, když se brzy ujaly dvoubrankového vedení. Nejprve to byla trochu kuriózní branka a podruhé jsme nedokázali eliminovat výšku soupeře v našem vápně. V tuto chvíli jsme měli trochu strach, kam se bude skóre ubírat, ale v dalších možnostech nás podržel Kuba Tlustý. Do druhé půle bylo jasné, že musíme kvalitu hostí eliminovat mnohem větší bojovností i jednodušší hrou a ono to fungovalo. Snížili jsme Jardou Strakou a sahali i po vyrovnání, ale v obrovských možnostech nedokázal skórovat ani Zvolánek, ani Zrůst. Přišla tak 82. minuta, špatné bránění u brankové čáry a místo nerozhodného stavu to bylo 1:3. Poslední branka po našem velmi netakticky zahraném autu spolu se závěrečným hvizdem určila až krutý výsledek. Benátky byly celý zápas lepší, hrály skvěle a mohly rozhodnout mnohem dříve, ale troufnu si říci, že po našem snížení trochu vypadly z role a my toho bohužel i přes možnosti nevyužili. V závěru soutěže se nám množí absence. Ke Gregovskému a Holubovi se přidal ještě Holeček a to je velký zásah do sestavy. I přes porážku musím kluky za nasazení a vůli pochválit. Nicméně jdeme dál a v neděli zajíždíme a horkou půdu do Turnova."

27. kolo, 21. 5. 2023 v 10:15
1:4
0:2
MFK Chrudim B – SK Benátky nad Jizerou

Branky: 65. Straka - 12. Glöckner, 24. Šimeček, 82. Komárek, 90. Boček. Rozhodčí: Jirák - Linhart, Mrkáček.