Bitva o čelo s Líšní znovu na ČT Sport!

Šlágrem 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY bude souboj páté Chrudimi s druhou Líšní, mezi oběma soupeři je v tabulce rozdíl čtyř bodů. Chrudimští budou chtít odčinit týden starou porážku proti ústecké Armě a potěšit fanoušky u televizních obrazovek kvalitním výkonem.

Chrudimští fotbalisté mají za sebou náročné dny. Minulou sobotu před kamerami České televize nestačili po proměněné penaltě na Ústí nad Labem, ve středu pro změnu přivezli plný počet bodů z Varnsdorfu. Teď je před kádrem, který je zmítaný řadou zranění a dalších zdravotních problémů, další výzva - pátá Chrudim doma hostí druhou Líšeň!

Jedním z hráčů, který již bude připraven do utkání zasáhnout je kapitán Ondřej Kesner, který má za sebou prodělané covidové onemocnění. "Je pravda, že několik dní bylo celkem nepříjemných, ale nakonec jsme to oba prodělali relativně v klidu. Po několika dnech ustaly teploty a začali jsme se cítit lépe. Důležité je, že to snad nezanechalo žádné následky a teď už se cítíme úplně zdraví," mluví za sebe a útočníka Petra Rybičku, který taktéž musel po pozitivním testu stát.

Oba však s radostí sledovali výkony svých spoluhráčů, kteří doposud dokázali zakulatit bodový zisk na třicet bodů: "Kluci mi udělali radost. Myslím, že obě venkovní vítězství proti Vyšehradu a Varnsdorfu zvládli kluci na výbornou a zaslouženě vyhráli. Škoda jen domácí prohry s Ústí nad Labem, kde by dle mého názoru zápasu spíše slušela remíza. Ale důležité bylo, že se dokázali kluci rychle oklepat a následující zápas po velmi dobrém výkonu vyhrát. Za mě je super, že se ukázala velká kvalita celého týmu a někteří mladší kluci, kteří toho do té doby příliš nenahráli, zahráli výborně a ukázali velký potenciál do budoucna."

Další bodový zisk by chrudimští příznivci rádi viděli proti Líšni, s ní se ale Chrudimi dlouhodobě v mistrovských zápasech nedaří. "Tak jako vždy proti Líšni očekávám velmi těžké a vyrovnané utkání. Ve druhé lize se nám ještě nikdy nepodařilo Líšeň porazit, proto doufám a věřím v to, že se nám tentokrát podaří tuto nepříznivou sérii zlomit. V případě výhry bychom se na soupeře dotáhli na rozdíl jednoho bodu, a proto máme určitě o motivaci postaráno," tvrdí kapitán chrudimského týmu Ondřej Kesner.

Navíc se obě mužstva pravidelně potkávají i v přípravě a jeden druhého tak znají opravdu pečlivě. "Společných zápasů už bylo dost a oba týmy asi tuší, co od tohoto druhého očekávat. Na druhou stranu, každý zápas je jiný a vždy se ukáže až na hřišti. Nedokážu říct, zda může jeden druhého něčím překvapit, ale určitě se o to oba týmy pokusí," předvídá Kesner.

Souboj mezi Chrudimí a Líšní startuje v sobotu 17. dubna ve 14:30 a sledovat ho můžete v přímém přenosu na kanále ČT Sport!

Tabulka ligy

1. FC Zlín 27 41:12 64
2. MFK Chrudim 27 45:26 51
3. MFK Vyškov 27 28:22 40
4. FC Sellier & Bellot Vlašim 27 40:37 36
5. FK Viktoria Žižkov 27 45:44 36
6. SK Líšeň 2019 27 27:30 36
7. FC SILON Táborsko 27 30:29 35

Aktuality

  • Jakub Tlustý si odbyl premiéru v Chance Národní li

    7. 5. 2025, 22:55
    Jakub Tlustý si v zápase s 1. SK Prostějov odbyl svoji premiéru v našem dresu v Chance Národní lize. Bohužel musel zkousnout porážku 1:3. Přejeme hodně úspěchů do dalších zápasů
  • Baráž o Chance ligu

    5. 5. 2025, 11:46
    Díky včerejšímu vítězství na stadionu FK Viktoria Žizkov 1:2 máme jistotu účasti v baráži o Chance ligu. Dle výsledků ve zbývajících zápasech se rozhodne, za jakého místa do baráže půjdeme.